Зашквари тижня
Колумністи

Зашквари тижня

Сергій Боженко
Опубліковано
11 листопада 2017

Тиждень пройшов, отже, можемо підбити підсумки та морально готуватися на наступної неділі.

JPEG - 147.2 кб

1.Неочікувано явилося “польське чудо”, але із “запіздалою” реакцією на прийнятий Закон України “Про освіту”. Польща пішла в наступ, приклади атак:

1.Міністр МЗС Польщі Вітольд Ващиковський анонсував створення списку нев’їзних українців, до нього потрапив також директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

2.Ващиковський демонстративно відмовився входити в музей "Тюрма на Лонцького" у Львові після того, як його директор, сказав, що Польща окупувала Західну Україну в 1918.

3.Анджей Дуда зажадав, щоб президент України Петро Порошенко не тримав на важливих посадах людей з антипольськими поглядами.

Важливий факт, що декілька тижнів перед конфліктом, Ващиковський в Rzeczрospolita запевняв читачів, що польсько-українські відносини є прикладом стратегічного партнерства.

Для пояснення риторики Польщі необхідно нагадати, що 24 жовтня прем’єр-міністр Беата Шидло анонсувала кадрові ротації в уряді, от тому Ващиковський і старається. По-друге, це політичні загравання до поляків, попередньо ці ігрища вже були під час виборів. Це аналогія із угорцями, які теж використовують цю тактику для підтримки влади населенням.

PNG - 493 кб

2. Холівар щодо запрошення Симоненко на Громадське потрохи вже втихає, але було гаряче.

Сторони розкололися на декілька таборів, ті хто став на захист Симоненка апелювали до того, що Симоненко такий самий громадянин, як і інші люди, покажіть кримінальну справу проти Симоненко, чи існує заборона з’являтися на в медіа та ефірах для Петра Симоненка, відкривайте своє медіа та запрошуйте туди кого завгодно, це плюралізм, антисовок, антицензура. Тези противників запрошення Симоненка на ефір: триває декомунізація, сталося це на соту річницю приходу до влади більшовиків і дуже багато нецензурної лексики.

В той же час, заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін заявив, що в подальшому розгляне як проблематичне (або взагалі неможливе) подальше співробітництво з журналістами Громадське радіо через неспівпадіння ціннісних орієнтацій щодо свободи слова та надання можливості поширювати свої думки для політиків, відкрито вороже налаштованих по відношенню до Української держави та Революції Гідності.

Дмитро також заявив, що розглядає можливість аналізу можливого порушення журналістами норм законодавства щодо заборони пропаганди комуністичних та радянських ідей, та норм журналістської етики.

JPEG - 55.9 кб

3. Європа порадувала несподіваним рішенням, адже, в Німеччині Конституційний Суд визнав офіційно стать “інший/інша”.

Тепер в книзі записів про народження є варіант “інший/інша”, крім жіночої та чоловічого статі. Рішення було прийнято 8 листопада Федеральним Конституційним судом. Суд визнав, що діючі норми порушують закон про заборону дискримінації. В законі йдеться про: заборону дискримінації за статевою, мовною ознакою, походженням, расовою приналежністю, релігійною приналежністю та щодо політичних поглядів.

Суд вирішив, що особисті права людини захищають в тому числі і статеву ідентичність тих, хто не може віднести себе ні до чоловічої, ні до жіночої статі.

Вирішення проблеми стало відповідю на скаргу приватної особи, що відносить себе до статті – інший/інша. За даними Deutsche Welle в Німеччині проживає до 80 тисяч інтерсексуалів.

JPEG - 274.8 кб

4. На журналістів напали, бо “смертним” захотілося зняти приліт Медведчука в Київ та особи інкогніто, якого привіз з собою Медведчук.

Інцидент стався 7 листопада під час зйомки журналістами “Схеми” лідера руху "Український вибір" Віктора Медведчука в міжнародному аеропорту "Київ". За словами журналістів, їх били, штовхали, ставили підніжки, намагалися розбити камери.

У відповідь на діяльність журналістів Медведчук написав заяву в поліцію та до Генеральної Прокуратури, назвавши це провокацією та блокуванням роботи охоронців.

Нагадаємо, що з 25 жовтня 2015 року діє заборона на пряме авіасполучення з РФ. Інформацію про перельоти Медведчука підтвердили в СБУ, але уточнивши, що літак зареєстрований не в Україні, а в Арубі (колізія). Також, в 2016 голова СБУ Василь Грицак підтвердив перельоти Медведчука до Росії, але пояснив, що Медведчук входить до переговорної групи по Мінську, тому йому можна літати. Звісно, питання чи був переліт приватною справою чи на “благо” країни.

5. Ну і на десерт – Азіров, який видав книгу, в якій розповів про коріння бандерівців, які їдять маленьких дітей.

Микола Азаров, колишній прем’єр-міністр України презентував “історичний роман” "Долю не вибирають". Книжка розповідає про події Другої світової війни, за словами автора, заснована на реальних подіях (правдива книга – як пан Азаров розмовляв на українській мові). У ній розкрита співпраця воїнів УПА з агентами "гітлерівської Німеччини та США". Книга поділена на два томи, тому праця справді “серйозна".

Cоц. мережі бурхливо відреагували на творіння, а Генеральній Прокуратурі України слід подумати, щоб наполегливо попросити приїхати та отримати автограф від горе автора. Нагадаємо, що в лютому Микола Янович вже презентував книгу під назвою “Уроки майдана”, от людину на творчість поперло. Журналіст BBC Юрій Маловерьян повідомляв, що книга “Уроки майдана” повністю складається з постів Азарова в Facebook.

Цікаво, а чому співавтором не став Янукович, його ж ті “бандерівці” скинули із трону, це свідок, ну погодьтеся було б круто?

JPEG - 27 кб

Посилання на сторінку автора статті - Сергій Боженко

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Інші матеріали автора
Як живуть діти війни в Україні
Зашквари тижня