За що сьогодні голосували депутати ВРУ?
Вся Україна

За що сьогодні голосували депутати ВРУ?

Джерело

Верховній Раді України не вдалось ухвалити постанову, якою пропонувалось запровадити персональні санкції щодо колишньої владної верхівки, фракція "Блок Петра Порошенка" в українському парламенті вирішила, що законопроекти, які стосуються діяльності релігійних організацій, не готові для розгляду, скасовано норму, згідно з якою період, проведений у СІЗО, зараховувався засудженим до позбавлення волі як "день за два".

1. Відмова вносити санкцій проти Януковича та проти близького оточення.

JPEG - 24.5 кб

Верховна Рада України у четвер, 18 травня, відмовилася вносити на розгляд Ради національної безпеки і оборони (РНБО) пропозиції щодо застосування персональних санкцій проти колишнього президента Віктора Януковича, екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова та ще 19-ти осіб.

Спікер Андрій Парубій тричі ставив постанову на голосування під час пленарного засідання, проте у сесійній залі не знайшлось достатньої кількості депутатів для її ухвалення. "За" постанову проголосувало 202, 214 та 206 депутатів. Під час останнього голосування зі 140 депутатів фракції "Блок Петра Порошенка" законопроект підтримало лише 69 парламентарів. 65 голосів "за" дала фракція "Народного фронту", 22 - "Самопомочі", 9 - "Батьківщини", 17 - "Радикальної партії Олега Ляшка" та 24 - позафракційних.

Окрім Януковича та Азарова, санкції пропонувалося запровадити проти їхніх синів - Олександра Януковича та Олексія Азарова, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і його заступника Віктора Ратушняка, колишнього генпрокурора Віктора Пшонки і його сина Артема, колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького, колишнього міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка та екс-міністерки охорони здоров’я Раїси Богатирьової.

До списку також входять, зокрема, колишній голова Адміністрації президента Андрій Клюєв, екс-депутати Сергій Клюєв та Юрій Іванющенко, колишній голова Служби безпеки України Олександр Якименко, колишній міністр освіти Дмитро Табачник, колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко, колишній голова Нацбанку Сергій Арбузов, власник групи компаній СЄПЕК Сергій Курченко та низка інших персон.

Санкції пропонувалося ввести за створення реальних або потенційних загроз національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальної цілісності України, а також сприяння терористичній діяльності.

2. Перенесення розгляду законпроектів щодо релігійних організацій

JPEG - 59.8 кб

Верховна Рада України в четвер, 18 травня, не розглядатиме законопроекти, які стосуються діяльності релігійних організацій. Про це в четвер заявив народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко.

"Фракція прийняла рішення, що ці законопроекти не готові для розгляду в залі. Тому сьогодні в залі вони розглядатися не будуть", - повідомив Гончаренко агентству "Інтерфакс-Україна". При цьому він не уточнив, коли має відбутись їхній розгляд.

Як повідомлялося, законопроекти № 4511 про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, визнаній агресором, і № 4128 про можливість змінювати підпорядкованість релігійної громади будь-якого центру стоять на порядку денному парламенту на четвер для розгляду у першому читанні. Законопроект № 4511 стосується Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), деяких протестантських церков та інших релігійних організацій, керівні центри яких перебувають в Росії.

Зранку в четвер під стінами Верховної Ради відбувається акція протесту за участю представників УПЦ МП і віруючих, які виступають проти ухвалення цих законопроектів. В акції бере участь близько півтори тисячі осіб, а за громадським порядком стежать близько 200 представників поліції.

3. Скасування закону Савченко

JPEG - 38.4 кб

Верховна Рада України ухвалила зміни до Кримінального кодексу України (КК України) про правила призначення покарання та зарахування терміну попереднього ув’язнення, скасувавши так званий "закон Савченко".

За відповідний законопроект проголосували 227 народних депутатів на пленарному засіданні у четвер, 18 травня, інформує "Інтерфакс-Україна".

Таким чином, попередній термін ув’язнення суд зараховуватиме у разі призначення покарання у вигляді позбавлення волі "день за день". Так званим "законом Савченко", який набув чинності 23 грудня 2015 року, до КК України були внесені поправки, згідно з якими при обчисленні судом покарання один день попереднього ув’язнення зараховується за два дні позбавлення волі.

"Просто частина статті Кримінального кодексу повертається назад у тому ж вигляді, в якому її свого часу прибрали", - пояснив глава парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін.

"Сьогодні за тяжкі та особливо тяжкі злочини насильники, вбивці, як правило, сидять у слідчому ізоляторі. Всі, хто навіть скоїли тяжкі та середньої тяжкості злочини, як правило, йдуть на поруки, під домашній арешт. Важливою мотивацією сьогодні особисто для мене є те, що вбивця, насильник і зрадник повинні сидіти день за день", - роз’яснив він.

У свою чергу, автор законопроекту Антон Яценко (група "Відродження") зазначив, що "закон Савченко" був великою помилкою, яка, за його словами, коштувала 55 життів, 22 зґвалтування, 760 розбійних нападів.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Денис П'ятигорець: Про вибори та владу Денис П'ятигорець: Про вибори та владу
Дмитро Золотухін: Міністерство інформаційної політики бере участь у StratcomSummit2017 в Празі Дмитро Золотухін: Міністерство інформаційної політики бере участь у StratcomSummit2017 в Празі
Як оформити український біометричний паспорт і не померти у черзі? Як оформити український біометричний паспорт і не померти у черзі?