Винищувача МіГ-31 над Бурятією збила російська ракета
Росія

Винищувача МіГ-31 над Бурятією збила російська ракета: розстріл власного винищувача

Джерело

Винищувач МіГ-31, який упав у Росії в небі над Бурятією у квітні 2017 року, було збито ракетою Р-33, встановленою на парному винищувачі через помилки роботи системи розпізнавання «свій-чужий».

Винищувач МіГ-31, який упав у Росії в небі над Бурятією у квітні 2017 року, було збито ракетою Р-33, встановленою на парному винищувачі через помилки роботи системи розпізнавання «свій-чужий».

Про це повідомляє проект Baza з посиланням на аналіз інциденту ВАТ «Авіапром», який опинився в його розпорядженні.

«Аварія літака МіГ-31 стала наслідком упущення в діяльності посадових осіб під час організації ЛТН (льотно-тактичних навчань - ред.) (на ЛТН було застосовано спосіб пошуку і знищення цілі двома літаками МіГ-31, що не виключало їх взаємного потрапляння в зону дозволених запусків керованих ракет Р-33)», - йдеться в документі.

Йдеться про ракету Р-33 - це ракета повітря-повітря, що стоїть на озброєнні самого МіГ-31, пояснює видання. Тобто причиною катастрофи МіГ-31 стало ураження одного винищувача-перехоплювача з пари ракетою другого.

Ураження сталося через те, що система управлінням озброєнням «Заслон», яка також відома під шифром З-800, спрацювала неправильно, вважаючи другий винищувач із пари чужим. «Тобто пара винищувачів, один з яких збив інший, летіла саме вражати цілі. Тому можна зрозуміти, чому екіпаж одного з них не насторожило те, що "Заслон" визначив якусь мету поруч із ними як "чужу". У зоні навчань "чужі" й мали знаходитися», - пише видання.

Розстріл власного винищувача над Бурятією - не перший випадок, коли російський літак збивають російські війська. Вважається, що під час війни з Грузією в 2008 році принаймні частина російських штурмовиків Су-25 (загальні втрати - чотири літаки) загинула від «дружнього вогню».

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Крымского активиста суд РФ приговорил к тюрьме за публикацию 'Вконтакте' Крымского активиста суд РФ приговорил к тюрьме за публикацию 'Вконтакте'
В Росії прийняли закон про автономний рунет В Росії прийняли закон про автономний рунет
ФСБ продлило срок следствия по делу военнопленных украинских моряков ФСБ продлило срок следствия по делу военнопленных украинских моряков