Верховний суд дозволить Курченко оскаржити передачу НПЗ державі
Вся Україна

Верховний суд дозволить Курченко оскаржити передачу НПЗ державі

Сергій Боженко

Сергій Курченко може повернути собі НПЗ через суд.

Верховний суд України скасував постанову про закриття апеляційного провадження у справі про передачу державі нерухомого майна, яке належало ПАТ Одеський нафтопереробний завод. Відповідне рішення винесено 4 квітня, повідомляє Delo.

Верховний суд задовольнив скаргу кіпрської компанії Empson Limited, яка володіє 99,57% акцій НПЗ. Цю компанію пов’язують із бізнесменом Сергієм Курченко, який покинув територію України.

13 листопада 2015 року суд задовольнив клопотання прокурора про передачу на зберігання речових доказів по одній з кримінальних справ проти Курченко. Завод передали на зберігання і управління держпідприємству Укртранснафтопродукт.

Адвокат Empson Limited подав апеляцію. 22 серпня 2018 року суд закрив провадження і повернув скаргу, пославшись на закінчення слідства у справі.

На думку суддів ВСУ, таке рішення порушує Кримінальний процесуальний кодекс. В результаті скарга Empson Limited буде призначена до нового розгляду в апеляційному суді.

У 2013 році Одеський НПЗ у НК ЛУКОЙЛ купила група ВЕТЕК Курченко, який розшукується українськими правоохоронцями. Пізніше повідомлялося про передачу ВЕТЕК підприємства в заставу ВАТ Банк ВТБ (РФ). Нормальна робота підприємства так і не була відновлена, в даний час воно простоює.

Обидва товариства (99,5766% і 100% відповідно) належать кіпрській Empson Ltd (Кіпр), через яку ВЕТЕК придбала Одеський НПЗ у НК ЛУКОЙЛ.

19 червня 2017 року Суворовський райсуд Одеси прийняв рішення про спеціальну конфіскацію цілісних майнових комплексів Одеського НПЗ і Енергія і газ України, що належать групі ВЕТЕК Сергія Курченко.

В кінці липня 2017 це рішення підтвердив апеляційний суд. Крім цього, 100 тис. т нафтопродуктів, що надійшли на територію України без сплати митних платежів організацією на чолі з Курченко, були конфісковані за рішенням суду.

У травні 2018 року Окружний адмінсуд Києва залишив в силі розпорядження Кабінету міністрів від 13 вересня 2017 року №632-р про передачу майнових комплексів Одеський НПЗ і ТОВ Енергія і газ України в управління Фонду державного майна.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

РФ встановила заборону на експорт до України нафти та нафтопродуктів РФ встановила заборону на експорт до України нафти та нафтопродуктів
Депутат польского Сейма: Орбан призывал захватить украинские земли Депутат польского Сейма: Орбан призывал захватить украинские земли
Cуд Києва задовольнив позов Коломойського щодо націоналізації ПриватБанку Cуд Києва задовольнив позов Коломойського щодо націоналізації ПриватБанку