"Укртранснафта" відновила прокачування нафти до ЄС
Вся Україна

'Укртранснафта' відновила прокачування нафти до ЄС

Джерело

Після того, як угорські фахівці підтвердили готовність приймати нафту, українська "Укртранснафта" почала її прокачування до Європейського Союзу.

Компанія "Укртранснафта" у суботу, 11 травня, відновила транзит нафти до Європейського Союзу магістральним нафтопроводом " Дружба", повідомила її прес-служба. "Це стало можливим, зокрема, після того, як фахівці угорської компанії MOL провели додаткові дослідження нафти в трубопроводі і підтвердили готовність її приймати", - йдеться у повідомленні.

19 квітня концерн "Белнафтохім" заявив про різке погіршення якості нафти, що надходить по нафтопроводу з Росії. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук у нафті марки Urals, що надходив нафтопроводом "Гомельтранснафта Дружба", перевищував "у десятки разів граничні значення за стандартом".

PNG - 497.5 кб

23 квітня Білорусь призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу і країни Балтії. Наступного дня нафтопровід "Гомельтранснафта Дружба" зупинив транзит забрудненої російської нафти в Європу після повідомлення оператора польської ділянки "Дружби" PERN про те, що НПЗ в Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками. 25 квітня "Укртранснафта" вимушено припинила транзит нафти магістральним нафтопроводом "Мозир-Броди".

У міністерстві енергетики Росії підтвердили факт забруднення російської нафти дихлоретаном - токсичною речовиною, яку застосовують як розчинник жирів та парафінів. Ця речовина має сильну корозійну дію.

Загальний обсяг некондиційної російської нафти з високим вмістом хлорорганіки, який накопичився в трубопроводах Росії, Білорусі, України та Польщі, був оцінений в п’ять мільйонів тон. 30 квітня Білорусь повністю зупинила прокачування нафти для витіснення забрудненої нафти з російського і білоруського ділянок "Дружби". Кондиційна російська нафта по нафтопроводу "Дружба" почала надходити на територію Білорусі вдень 2 травня.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Депутати втікають: чому розпалася фракція 'Самопоміч' у Верховній Раді Депутати втікають: чому розпалася фракція 'Самопоміч' у Верховній Раді
В Киеве запустят 'маршрутки' Uber В Киеве запустят 'маршрутки' Uber
Суд Киева отказался удовлетворить иск запрета подписывать языковой закон Суд Киева отказался удовлетворить иск запрета подписывать языковой закон