Україна заборонить ввозити російський цемент та фанеру
Вся Україна

Україна вводить санкції: заборонити ввезення російського цементу та фанери

Джерело

Український уряд вніс до переліку заборонених до ввезення з Росії товарів цемент і фанеру. Також Україна запровадить з 1 серпня спецмито на низку російських товарів.

Уряд України в середу, 15 травня, вніс до переліку товарів, заборонених до ввезення в Україну, фанерні та цементні вироби з Росії, повідомило українське міністерство економічного розвитку і тоговлі (МЕРТ).

"15 травня Кабінет міністрів прийняв ініційоване мінекономрозвитку рішення про розширення переліку заборонених до ввезення на територію України товарів, що походять із Росії", - йдеться в повідомленні.

Отже, відтепер до ввезення на територію України заборонені портландцемент, глиноземистий цемент, цемент шлаковий, цемент і подібні гідравлічні цементи, забарвлені або незабарвлені, готові чи у формі клінкерів, а також фанера клеєна, панелі фанеровані та аналогічні матеріали з шаруватої деревини.

За даними МЕРТ, за підсумками 2018 року імпорт цементної продукції з Росії на територію України становив майже 17 мільйонів доларів, а фанери - близько 19,7 мільйона доларів. У повідомленні міністерства йдеться, що заборону запроваджено урядом України у відповідь на агресивні й дискримінаційні дії з боку Росії щодо закриття товарів походженням із території України доступу на російський ринок, а також на обмеження транзиту товарів із території України територією Росії.

Також Україна запроваджує з 1 серпня спеціальне мито на ввезення на територію України низки російських товарів, заявив перший віце-прем’єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. "Проектом постанови ми встановлюємо з 1 серпня 2019 року під час ввезення на митну територію України товарів походженням з Російської Федерації, незалежно від інших видів мита, введення спеціального мита у відсотках до митної вартості товарів", - сказав він.

За словами Кубіва, сплачені суми спецмита будуть направлятися в спецфонд державного бюджету на заходи імпортозаміщення. Планується, що додаткові надходження від сплати цього спецмита до держбюджету в другому півріччі 2019 року становитимуть близько 3,7 мільярда гривень. Крім того, Кубів заявив, що згідно з постановою, забороняється ввезення з Росії промислової групи товарів, групи мінеральних добрив і сільськогосподарської продукції, транспортних засобів.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Порошенко підписав закон про забезпечення функціонування української мови як державної Порошенко підписав закон про забезпечення функціонування української мови як державної
Регламентний комітет ВРУ ухвалив рішення щодо проведення інавгурації Зеленського Регламентний комітет ВРУ ухвалив рішення щодо проведення інавгурації Зеленського
Трофеи Второй мировой войны: 5 самых умных ученых Трофеи Второй мировой войны: 5 самых умных ученых