США розгорнуть систему протиракетної оборони (ПРО) в Румунії
США

США розгорнуть систему протиракетної оборони (ПРО) в Румунії

Джерело

З тих пір, як Росія анексувала Крим, військові експерти задавалися питанням, коли і де саме американці розгорнуть THAAD в Європі.

Американські військові відправляють систему протиракетної оборони (ПРО) наземного базування для висотного позаатмосферного перехоплення ракет середньої дальності THAAD в Румунію.

До сьогоднішнього дня лише Тихоокеанський регіон і Близький Схід бачили оперативне розгортання такого типу американської ПРО. Систему THAAD розгорнуть в Румунії влітку поточного року, йдеться в заяві Європейського командування США в четвер.

Протягом кількох років військові експерти задавалися питанням про те, коли і де саме систему THAAD розгорнуть в Європі, особливо після того, як Росія незаконно анексувала український Крим в 2014 році.

Система THAAD, згідно із заявою Європейського командування США, буде розгорнута цим літом "на підтримку протиракетної оборони НАТО" - іншими словами, вона замінить оперативну систему протиракетної оборони Aegis Ashore.

Система Aegis Ashore в Румунія діє до 2016 року. Вона є частиною Європейського поетапного адаптивного підходу, призначеного для захисту американських військ і їх союзників в Європі від можливих атак балістичних ракет.

Система складається з радара AN/TPY-2 в Туреччині і двох систем Aegis Ashore - одна в Румунії і одна в Польщі. Заплановане оновлення системи Aegis Ashore в Румунії є частиною регулярних оновлень, виконуваних на всіх системах Aegis - більшість з яких базовані на кораблях, йдеться в повідомленні американських військових.

Союзне повітряне командування НАТО буде здійснювати оперативний контроль над ТААД під час місії.

Військові вказали в своїй заяві, що система "надає захисні можливості для запобігання майбутнього конфлікту і захисту себе і союзників по НАТО в разі провалу стримування".

THAAD є важливою частиною багаторівневої системи ПРО США і здатна протистояти загрозам балістичних ракет на термінальній стадії польоту. Система розгорнута на Гуамі з 2013 року, у Південній Кореї - з 2017 року. THAAD розгорнули в Ізраїлі в березні. Об’єднані Арабські Емірати є єдиними іноземними замовниками, але США також домовилися про продаж одиниць THAAD Саудівській Аравії.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Користувачам Facebook які порушували правила: заборонять вести онлайн-трансляції Користувачам Facebook які порушували правила: заборонять вести онлайн-трансляції
Конгрес США ухвалив пакет законопроектів: протидія впливу РФ у Венесуелі Конгрес США ухвалив пакет законопроектів: протидія впливу РФ у Венесуелі
У Нью-Йорку розпочалися курси з української вишивки У Нью-Йорку розпочалися курси з української вишивки