Справа Омеляна: Солом'янський райсуд Києва відпустив на поруки
Вся Україна

Справа Омеляна: Солом'янський райсуд Києва відпустив на поруки

Джерело

Поручителями виступили міністр молоді та спорту Ігор Жданов та депутат Федір Бендюженко.

Солом’янський райсуд Києва відпустив на поруки міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якого підозрюють у незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації. Відповідне рішення у п’ятницю, 14 вересня, ухвалила суддя Ганна Сергієнко. Поручителями виступили міністр молоді та спорту Ігор Жданов та депутат від "Народного фронту" Федір Бендюженко.

Сторона звинувачення наполягала на призначенні міністру 5 мільйонів гривень застави, здачі закордонного паспорта та забороні спілкування з певними свідками. За словами представника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Валентина Мусіяки, така сума не є непосильною для Омеляна, оскільки він на двох з дружиною задекларував значно більші кошти.

Прокурор перерахував ризики, які обумовлюють таку суму застави. На його думку, глава Мінінфраструктури може переховуватися за кордоном, бо його діти мають громадянство інших держав, тиснути на свідків та впливати на розслідування, передає "Українська правда".

У свою чергу, адвокат Омеляна просив суд взагалі не обирати йому запобіжний захід. Сторона захисту долучила до матеріалів, зокрема, характеристику від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), яке не виявило порушень у декларації міністра.

"Ніяких прямих свідчень свідків немає... Є рішення НАЗК, будь-яких зауважень немає", - заявив захисник. За його словами, прокурор не надав доказів існування ризиків, і запевнив, що Омелян зацікавлений у завершенні цієї справи.

Сам міністр сказав, що вважає справу політично мотивованою та сподівається на об’єктивне рішення суду. Це провадження він порівняв з "боротьбою з бабками у підземних переходах".

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Украина выиграла суд в Лондоне: $3 млрд 'долга Януковича' Украина выиграла суд в Лондоне: $3 млрд 'долга Януковича'
Бойкотувати діяльність 'рупорів Кремля' Бойкотувати діяльність 'рупорів Кремля'
НАБУ сообщило министру Омеляну подозрение в незаконном обогащении НАБУ сообщило министру Омеляну подозрение в незаконном обогащении