Сім країн мають намір протистояти Росії та Китаю
Росія

Сім країн мають намір протистояти Росії та Китаю

Сергій Боженко

Пекін знаходиться в центрі уваги альянсу і союзників, але на переговорах також піднімається питання Москви.

Розвідки Австралії, Британії, Канади, Нової Зеландії та США, які входять у головний розвідувальний союз світу, з початку цього почали обмінюватися секретною інформацією з Німеччиною і Японією про діяльність Китаю за кордоном, повідомили сім чиновників агентству Reutres.

Наголошується, що розширення співробітництва такого союзу розвідок говорить про зростаючий міжнародний опір інвестиціям Китаю і спробам Піднебесної втручатися в життя інших країн.

Джерела агентства кажуть, що такі переговори розвідслужб були негласними, а посилення співпраці рівносильно неформальному розширенню Five Eyes в тому, що стосується закордонного впливу Китаю. Піднебесна знаходиться в центрі уваги альянсу і союзників, але на переговорах також піднімається питання Росії.

"Консультації з нашими союзниками, з партнерами-однодумцями, про те, як відповідати на напористу міжнародну стратегію Китаю, були частими і набирають обертів", - сказав чиновник з США. "Те, що могло початися як спонтанні дискусії, тепер веде до більш докладних консультацій про кращі методи і подальші можливості для співпраці".

Сам офіційний Пекін спростовує звинувачення в спробах вплинути на закордонні уряди і в тому, що його фінансові вливання в інші країни є політично мотивованими.

Розширення співробітництва Five Eyes говорить про те США, незважаючи на заяви президента Дональда Трампа самотужки боротися з Китаєм, члени його Адміністрації активно працюють для створення неформальної коаліції для стримування Пекіна.

Джерела Reuters кажуть, що США координують співробітництво щодо інвестицій, а Австралія - в питаннях політичного втручання. У переговорах беруть участь і дипломати, і спецслужби, і навіть глави урядів.

"Ми живемо в новому світі", - сказав представник однієї з країн Five Eyes. "Такий несподіваний струс з боку авторитарних режимів провокує більш тісну співпрацю і реальне розширення обміну розвідданими".

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

СМИ назвали третьего подозреваемого в деле отравления Скрипаля СМИ назвали третьего подозреваемого в деле отравления Скрипаля
Росію виключили із ПАРЄ до 2019 року Росію виключили із ПАРЄ до 2019 року
Обострение конфликта в Сербии: привести армию страны в состояние боевой готовности Обострение конфликта в Сербии: привести армию страны в состояние боевой готовности