Сьогодні втратив чинність Договір про дружбу України з Росією
Вся Україна

Сьогодні втратив чинність Договір про дружбу України з Росією

Сергій Боженко

Закон про припинення дії договору набув чинності 12 грудня 2018 року. Рішення було прийнято, враховуючи збройну агресію РФ проти України, яка є істотним порушенням договору про дружбу.

Сьогодні втратив чинність Договір про дружбу України з Росією. Відповідно до Закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, з 1 квітня 2019 зазначений документ втрачає силу.

Договір між Україною і РФ був підписаний президентом України Леонідом Кучмою і його російським колегою Борисом Єльциним 31 травня 1997 в Києві строком на 10 років. Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами). Сторони зобов’язалися поважати територіальну цілісність і підтвердили непорушність існуючих між ними на момент підписання договору кордонів.

Згідно з угодою, її дія автоматично продовжувалось на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.

З огляду на збройну агресію РФ проти України, яка є порушенням цього договору, в грудні 2018 року було прийнято закон, що припиняє його дію.

Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією звільняє Україну від будь-яких зобов’язань щодо його виконання і не впливає на права, зобов’язання або правове становище України, що виникли в результаті виконання зазначеного Договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Россия начала ракетные учения в оккупированном Крыму Россия начала ракетные учения в оккупированном Крыму
Зеленський і Порошенко виходять до другого туру виборів Зеленський і Порошенко виходять до другого туру виборів
Морські піхотинці України взяли участь в міжнародних навчаннях «Platinum Eagle - 2019» Морські піхотинці України взяли участь в міжнародних навчаннях «Platinum Eagle - 2019»