Росію виключили із ПАРЄ до 2019 року
Росія

Росію виключили із ПАРЄ до 2019 року

Сергій Боженко

За перенесення дискусії щодо резолюції проголосували 99 депутатів.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не підтримала зміни санкційних правил і відклала вирішення цього питання на наступний рік, передає "Європейська правда".

Обговорення ПАРЄ показало, що в залі немає голосів для зміни правил, як хотіли представники від Росії - для цього потрібно було наявність підтримки двох третин депутатів.

Неуспішне голосування означало б, що резолюція "провалена" і доповідач Петра де Суттер запропонувала припинити дебати.

"Були і конструктивні аргументи. І ми бачимо, що голосів немає. Тому я пропоную відкласти дискусію до січня", - додала де Суттер.

За перенесення дискусії проголосували 99 депутатів, проти 79, ще 16 утрималися. Наголошується, що українські представники успішно розцінили підсумок голосування.

Ключова українська поправка стосувалася принципу голосування по санкційних рішеннях. Резолюція пропонує підвищити поріг прийняття двома третинами голосів, у той час як зараз, необхідна лише половина тих, хто проголосував "за те, що істотно ускладнює введення санкцій проти РФ. В українській поправці запропоновано залишити правило половини для ряду санкцій, включаючи позбавлення Росії права голосу.

Друга поправка забороняє брати участь у роботі ПАРЄ депутатам, які обиралися в округах незаконно анексованого Росією українського Криму, і на інших окупованих територіях.

Також Комітет правил процедури рекомендував Асамблеї підтримати норму, згідно якої ініціюються додаткові покарання для Москви у разі, якщо РФ, уникаючи санкцій, в 2019 році знову не подасть список своєї делегації для участі в роботі Асамблеї.

Нагадаємо, у червні Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи ініціювало внесення змін до правил процедури Асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть можливість російській делегації повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Обострение конфликта в Сербии: привести армию страны в состояние боевой готовности Обострение конфликта в Сербии: привести армию страны в состояние боевой готовности
Лавров опозорился на Генассамблее ООН: сравнил место заседаний своей делегации с отхожим местом Лавров опозорился на Генассамблее ООН: сравнил место заседаний своей делегации с отхожим местом
РФ отримала офіційну ноту від Києва про непродовженя Договору про дружбу РФ отримала офіційну ноту від Києва про непродовженя Договору про дружбу