Росія екскалує конфлікт в Азовському морі
Росія

Росія екскалує конфлікт в Азовському морі

Сергій Боженко

Іноді час затримки іноземних суден може тривати до трьох діб.

Іноді час затримки іноземних суден може тривати до трьох діб.

Російська Федерація змінила тактику поведінки у Азовському морі і почала затримувати іноземні судна при проході у Керченській протоці, таким чином створюючи напружену ситуацію в акваторії. Зокрема російська служба затримує іноземні судна, які йдуть в Україну, затягуючи час надання дозволів проходу саме через Керченську протоку подекуди до трьох діб, повідомив помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян.

Він зазначив, що за міжнародним договором Азовське море є морем внутрішнього користування як для України, так і для Російської Федерації, і його можуть вільно використовувати дві сторони, тому формально РФ може оглядати судна, пише "Укрінформ".

"Але ми розуміємо, для чого це робиться", - зазначив Слободян, зауваживши, що в першу чергу це б’є по економічній привабливості України.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи є сенс розірвати зазначений договір про двостороннє використання Азовського моря, він зауважив, що зміна договору має цінність, коли обидві сторони мають намір його виконувати.

"Ми можемо прийняти таке рішення в односторонньому порядку, але, на мою думку, ефекту від цього не буде", - сказав Слободян.

У свою чергу керівник Центру оборонних реформ Олександр Данилюк зауважив, що, на його переконання, російська сторона створює проблеми для суден, які заходять в Україну, для тиску на неї, зокрема в питанні відновлення Україною водопостачання Криму. Він пояснив, що через затримки іноземні судна починають переглядати свою логістику, щоб не заходити до портів Маріуполя та Бердянська, а це створює економічні проблеми для цих міст.

При цьому він додав, що за певними даними в Маріупольському порту формується псевдоорганізація для створення безладів у місті.

Нагадаємо, у ніч з 2 на 3 липня в Азовському морі на південь від Бердянська берегова охорона ФСБ Росії затримала два судна, які прямували до/із Маріуполя. Обидва судна за кілька годин відпустили.

У період з 8 по 9 липня берегова охорона російської спецслужби встановила новий "рекорд" і затримала дев’ять суден, які прямували до/із портів Маріуполя та Бердянська.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія нарощує сили та озброєння в Чорному та Азовському морях і не виключив підготовки Кремля до атаки на Маріуполь.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Російські військові літаки порушили зону ППО Південної Кореї Російські військові літаки порушили зону ППО Південної Кореї
Россия строит военные объекты около государственной границы с Польшей Россия строит военные объекты около государственной границы с Польшей
В Иркутске на заводе который выпускает истребители 'Су-30' произошел пожар В Иркутске на заводе который выпускает истребители 'Су-30' произошел пожар