Російський олігарх Дерипаска подав до суду на Манафорта
Вся Україна

Російський олігарх Дерипаска подав до суду на Манафорта

Джерело

За словами представника позивача, недбале ставлення Манафорта та Гейтса до контролю над інвестиційною угодою завдали компанії олігарха збитків на $ 26 мільйонів.

Компанія російського олігарха Олега Дерипаски Surf Horizon Ltd подала у федеральний окружний суд США по південному округу штату Нью-Йорк позов проти екс-голови вборчої компанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта, повідомив "Інтерфаксу" представник олігарха.

Співвідповідачем за цим позовом є бізнес-партнер Манафорта Рік Гейтс.

За словами представника Дерипаски, позов стосується збитків, яких зазнала компанія олігарха, а також штрафів за їх завдання.

"Позов про стягнення збитків та штрафу поданий стосовно інвестицій, зроблених Surf у групу українських компаній Black Sea Cable. Ця інвестиція була здійснена Surf після того, як Манафорт і Гейтс переконали у її доцільності, а також взяли на себе обіцянку контролювати її виконання. Інвестиційна операція завершилася невдачею, при цьому були безповоротно втрачені понад $ 26 млн", - заявив він.

Представник пояснив, що доступ до відповідних доказів був отриманий лише минулого року.

"Лише у минулому році Surf отримала доступ до доказів, що вказують на те, що Манафорт і Гейтс не тільки належним чином не контролювали здійснення інвестиційної угоди, але й таємно отримали з неї прибуток", - додав представник олігарха.

У позовній заяві також йдеться про те, що Манафорт і Гейтс привласнили частину вкладених коштів, оскільки $ 18,9 млн у рамках цієї угоди переводилися в Україну через кіпрську фірму Манафорта. Ще понад $ 7 млн Surf Horizon втратила на витратах.

Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало про те, що Манафорт більше десяти років працював на російського олігарха Олега Дерипаску. Їхнє співробітництво стосувалося України, Грузії, Чорногорії та інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".

Також повідомлялося про те, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів"". Як зазначалося в матеріалі агентства, мова йде про виплати, здійснені у 2007 та 2009 роках.

21 березня народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії у Киргизстані.

30 жовтня 2017 року екс-голова штабу Трампа і політконсультант екс-президента-втікача Віктора Януковича Пол Манафорт здався ФБР.

Правоохоронні органи США висунули Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу обвинувачення по 12 пунктах. Зокрема, вони звинувачуються у "змові проти США, відмиванні грошей, наданні неправдивих відомостей і неподанні звітів зарубіжних банківських рахунків". Значна частина обвинувачення також пов’язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Суд відправив Манафорта та Гейтса під домашній арешт, а також призначив обом заставу: Манафорту у розмірі десяти млн доларів, Гейтсу – п’яти млн доларів. Підозрювані своєї провини не визнають.

Детальніше про розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера читайте у матеріалі Марини Денисенко "Отруєння малими дозами" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Мосул — Донецьк: чи можна вирішити проблему окупованих українських міст по-іракськи Мосул — Донецьк: чи можна вирішити проблему окупованих українських міст по-іракськи
Проблеми сучасного міфотворення Проблеми сучасного міфотворення
На территории ЧАЭС скоро запустят первую солнечную электростанцию На территории ЧАЭС скоро запустят первую солнечную электростанцию