Роми як перспективний електорат
Вся Україна

Роми як перспективний електорат

Згідно з даними перепису населення 2001 року в Україні чисельність ромів становила близько сорока восьми тисяч осіб. На сьогоднішній день ця цифра значно зросла.

Згідно з даними перепису населення 2001 року в Україні чисельність ромів становила близько сорока восьми тисяч осіб. На сьогоднішній день ця цифра значно зросла.

Крім цього, у зв’язку з уразливістю вказаної національної меншини та зважаючи на останні події, пов’язані з утисками та побиттям ромів, серед їх спільноти розпочато активну кампанію з оформлення паспортів громадянина України. Згадані проблеми водночас роблять ромів громадою, яка потребує «політичного захисника» та лобістів у парламенті.

Протягом 2-3 серпня в Києві проходить Всеукраїнський форум, приурочений до Міжнародного дня Голокосту ромів, організований громадською організацією «КЕТАНЕ» та низкою місцевих ромських об’єднань-членів Ромської ради.

Ромська рада України об’єднує понад 30 місцевих організацій та починаючи від дня створення у 2009 р. є активним представником і правозахисником інтересів і прав ромської національної меншини в Україні.

В рамках Форуму вчора відбулися жалобний мітинг у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» та покладання вінка на Рибальському острові. Також учасники Форму змогли взяти участь у вечорі пам’яті «Циганські романси над Дніпром», який пройшов у Маріїнському парку.

Сьогодні відбувся основний захід, а саме Всеукраїнська конференція, яка пройшла в київському готелі «Козацький». Учасники обговорили проблеми ромських меншин в Україні у розрізі сучасної політики держави та підняли питання сучасних праворадикальних антиромських дій.

На заході, окрім представників ромських товариств та представників Міжнародного фонду «Відродження», за фінансової підтримки якого відбувся Форум, присутніми були окремі українські політики, такі як голова «Європейської партії України» Микола Катеринчук та екс-голова Служби зовнішньої розвідки України, лідер Всеукраїнського руху Народних зборів України Микола Маломуж.

Щодо «Європейської партії України», то востаннє її представники брали активну участь у політиці ще в далекому 2007 році, коли в складі єдиного «мегаблоку» націонал-демократичних сил країни «Наша Україна –Народна самооборона» пішла на позачергові вибори, блок НУНС тоді опинився на 3 місці і отримав 72 мандати.

Після цього у виборах по загальнодержавному багатомандатному округу Європейська партія України участі не брала. Близькі до Катеринчука особи неофіційно повідомили, що він нібито передав керівнику ромської організації «КЕТАНЕ» Юрію Іваненку 400 тисяч гривень на організацію та проведення «Форуму».

Микола Маломуж теж не виділявся особливою політичною активністю. У 2014 році був кандидатом на пост Президента як самовисуванець, однак отримав лише 0,13% голосів. Фундатор маловідомих політичних рухів «За майбутнє України» та «Народні збори України» , а також Української партії честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Полюбляє залучати до власних організацій колишніх керівників правоохоронних структур, а також представників малочисельних релігійних організацій та сект. Щодо його відношення до організаторів Форуму достеменно не відомо, проте його участь у заході дозволяє зробити відповідні припущення.

Чи використають українські політики таку небезпечну зараз тематику як проблеми ромських меншин у своїх піар-кампаніях, побачимо згодом.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

В Рахівському районі знайшли мертвим керівника організації проросійських скаутів В Рахівському районі знайшли мертвим керівника організації проросійських скаутів
Обладатель оптоволоконной инфраструктуры в Украине: основа для интернета Обладатель оптоволоконной инфраструктуры в Украине: основа для интернета
Ірина Геращенко: Експлуатувати тему Криму і Донбасу Ірина Геращенко: Експлуатувати тему Криму і Донбасу