Роль близького оточення Єльцина в сходженні Путіна до влади
Росія

Роль близького оточення Єльцина в сходженні Путіна до влади

Джерело

Колишній керівник адміністрації першого президента РФ Валентин Юмашев фактично особисто вибрав Володимира Путіна в якості наступника Бориса Єльцина, йдеться у репортажі Медузи.

Колишній керівник адміністрації першого президента РФ Валентин Юмашев фактично особисто вибрав Володимира Путіна в якості наступника Бориса Єльцина, йдеться у репортажі Медузи.

Публікуємо головне, що ми дізналися про роль близького оточення Єльцина в сходженні Путіна до влади з великого репортажу спецкора видання Іллі Жегульова.

Адміністрація президента РФ набула вирішальну роль у формуванні російського державного порядку денного за часів попередника Юмашева - Анатолія Чубайса. Його наступник продовжив укорінення подібних змін - від АП як "технічного відомства" до "основного центру прийняття державних рішень".

"Єльцин багато хворів - і часто багато управлінських функцій доводилося виконувати саме його апарату. І при Чубайсі, і при Юмашеві Єльцин часто приймав саме ті рішення, які йому пропонував голова АП", - пише Медуза.

Саме Юмашев запропонував кандидатуру Володимира Путіна на посаду голови ФСБ, а незабаром - прем’єр-міністра.

Колишній голова Адміністрації президента "розкручував" Путіна в якості єльцинського наступника так само, як і колись допоміг перемогти на виборах самому Єльцину - за допомогою біографічної книги.

Робота над книгою Від першої особи: розмови з Володимиром Путіним була закінчена всього за два місяці - задум збірки інтерв’ю з Володимиром Путіним (яка, до речі, спочатку не знайшла у нього позитивного відгуку) виник незадовго до президентських виборів в РФ 2000 року.

Примірники книги (де-факто - агітаційної брошури) розсилалися в російські регіони безкоштовно.

"Все-таки я вважав себе в якійсь мірі відповідальним за Путіна, тому що запросив його на роботу, я його підвищував, я його представив Борису Миколайовичу", - розповів Юмашев Медузі.

Ставши президентом, Путін до 2003 року відвідував Єльцина в його резиденції у Барвисі і тримав в курсі внутрішнього політичного життя Росії.

В інтерв’ю виданню Валентин Юмашев зізнався, що після виборів 2000 року виїхав до Великобританії не тільки для вивчення англійської, а й заради збереження репутації Путіна - за його словами, на той час зберігався "шлейф" того, що ним керує єльцинська "сім’я", тобто наближені до першого президента РФ. Однак Юдашев залишався президентським радником, яким був і в останній рік правління Єльцина.

PNG - 2.2 Mb

Борис Єльцин у сімейному колі. Вгорі зліва - Валентин Юмашев / Фото: Андрей Ведяев via Facebook

Втім, вплив на Путіна оточення Єльцина мало, але за нього доводилося боротися. Останній голова АП при Єльцині (а з 2000 року - вже при новому президенті) Олександр Волошин змагався за президентську увагу зі своїм заступником і старим знайомим Путіна Ігорем Сєчіним (нині головою Роснефти). Так, Волошин охоче "вирішував питання" за вказівкою Путіна, а Сєчін - "вчасно підкладав президенту потрібні папірці". Як повідомляють співрозмовники Медузи, оточення Єльцина поступово покидало путінський держапарат якраз через такі доповіді, проте не проявляло опозиційних настроїв по відношенню до нового режиму.

"За словами джерела "Медузи" в уряді, саме Волошин з Юмашевим практично з моменту початку спільної роботи з Дмитром Медведєвим рекомендували Путіну розглядати його в якості наступника", - пише Ілля Жегульов у своєму матеріалі.

Пізніше, в 2012 році, Путін, який залишив посаду президента всього на один термін, змінить Медведєва на посту - нинішній кремлівський глава тоді став вважати, що існує ризик того, що "той не зможе відстояти інтереси Росії в протистоянні з Заходом" на тлі розпочатої в Лівії громадянської війни. Тоді Путін жорстко відгукнувся про рішення Медведєва накласти вето на відповідну резолюцію ООН.

6 травня 2012 року на Болотній площі в Москві пройшов один з найбільших опозиційних протестів в історії Росії проти переобрання Володимира Путіна. В результаті було затримано близько півсотні людей, понад 30 з них ув’язнено.

Цікаво, що пізніше в немилість російських силовиків потрапив і нинішній кремлівський куратор терористів "Л/ДНР" і помічник президента РФ Владислав Сурков, якого з "сім’єю" Єльцина "вважали учасниками чергової змови проти Путіна".

"Як розповідають "Медузі" два джерела (в уряді і в оточенні президента), версія спецслужб полягала в наступному: Юмашеви вирішили залишити Медведєва президентом - і заручилися підтримкою прес-секретаря Наталі Тімакової і Суркова", - пише видання.

Наближений до Дмитра Медведєва назвав це "провокацією спецслужб" з метою переконати Путіна переобратися і "досить жорстко відмовитися від усієї медведєвської спадщини".

Наразі Валентин Юмашев продовжує бути радником Путіна, як і протягом майже 20 років до цього.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

IAAF відмовилася відновлювати членство Всеросійської федерації легкої атлетики IAAF відмовилася відновлювати членство Всеросійської федерації легкої атлетики
Російські інтернет-тролі змінюють свою стратегію Російські інтернет-тролі змінюють свою стратегію
Кирилл Сазонов: Как хозяина Кремля ткнули носом в отходы трижды Кирилл Сазонов: Как хозяина Кремля ткнули носом в отходы трижды