Рада Європи ухвалила рішення: відкриває шлях для повернення РФ в ПАРЄ
Вся Україна

Рада Європи ухвалила рішення: відкриває шлях для повернення РФ в ПАРЄ

Джерело

Глави МЗС країн-членів Ради Європи на засіданні у Гельсінкі ухвалили рішення, яке відкриває шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою.

Глави МЗС країн-членів Ради Європи на засіданні у Гельсінкі ухвалили рішення, яке відкриває шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою.

У своєму рішенні міністри наголосили, що необхідно розробити чітко визначену додаткову санкційну процедуру, яка може бути ініційована Парламентською асамблеєю, Комітетом міністрів або генеральним секретарем.

Як повідомляє Європейська правда, йдеться про новий тип санкційної процедури проти держав-порушниць, сприятливий для Росії.

Також міністри вважають, що всі держави-члени повинні мати право на рівних умовах брати участь у Комітеті міністрів і в Парламентській асамблеї, двох статутних органах Ради Європи.

Є згадка про зобов’язання держав-членів сплачувати обов’язкові внески до бюджету.

Міністри висловилися за те, щоб делегації всіх держав-членів могли взяти участь у наступній червневій сесії ПАРЄ.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба назвав рішення голів МЗС ганебним та таким, яке сприяє поверненню російської делегації у ПАРЄ.

«Це суперечливе за змістом і ганебне за контекстом рішення… «Деякі ключові столиці Європи ухвалили рішення повернути РФ в ПАРЄ. Все робиться з посмішками, запевненнями у вірності цінностям і благим намірам. За лаштунками — нормальна цинічна дипломатія тих, хто вирішив будь-якою ціною виручити свого вредного, але давнього партнера — Росію», — написав Кулеба.

Він додав, що консенсусу щодо цього рішення в Комітеті міністрів немає, боротьба триватиме в ПАРЄ на рівні депутатів.

Додамо, що прихильником повернення РФ до ПАРЄ є генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд, який офіційно запропонував змінити задля цього правила організації.

ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресії цієї країни проти України. Відтоді російські представники чинили тиск на ПАРЄ, намагаючись домогтися скасування санкцій.

Санкції ПАРЄ проти Росії не стосуються економіки, однак асамблея стала першим міжнародним органом, членом якого є Росія і який зміг ввести обмеження проти росіян.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Син Джона Байдена не порушував українського законодавства - Луценко Син Джона Байдена не порушував українського законодавства - Луценко
В Чехии осудили военного за терроризм: воевал за 'ДНР' В Чехии осудили военного за терроризм: воевал за 'ДНР'
Екс-командувача Нацгвардії підозрюють в розкраданні майна Екс-командувача Нацгвардії підозрюють в розкраданні майна