Прихована загроза тероризму - наш порятунок у наших руках!
Вся Україна

Прихована загроза тероризму - наш порятунок у наших руках!

Часто буває так, що занадто поринаючи у робочий ритм свого життя, людина перестає звертати увагу на навколишній світ. У більшості своїй це допомагає не розпорошувати енергію на не значущі події чи ситуації. Тим не менш, враховуючи сьогоденну реальність, це може виявитись згубною ідеєю.

На жаль, ми живемо у час, коли слово «терор» не є чимось далеким і нереальним. Якщо раніше про тероризм розповідали лише страшні казочки та історії про вежі-близнюки, сьогодні ми маємо низку реальних терористичних актів на території нашої країни. І кількість їх постійної зростає.

Вражає також те, що поняття мети таких діянь і ідеології вийшло за межі класичного розуміння. Сьогодні організувати вибух або захопити заручників є чимось звичайним у питанням бізнесу, релігії, політики та багатьох інших сфер. Проте боротьба із проявами тероризму також виходить на новий рівень.

Правоохоронці набули значного досвіду у цій галузі забезпечення громадської та державної безпеки. Це у свою чергу заспокоює. Тим не менш, є вагомий аспект, яким не варто нехтувати – активна громадська позиція.

Насправді, 90% успіху у запобіганню терористичним актам полягає у своєчасній реакції та взаємодії з правоохоронцями, що дозволяє запобігти плачевним та трагічним наслідкам.

У чому полягає взаємодія? По-перше, у підвищеній пильності у повсякденному житті. Це допоможе виявити підозрілих людей та предмети завчасно. Дійсно, між національними правоохоронними органами розроблено певну систему взаємодії, тому дзвонити можна спокійно на перший номер – діяти почнуть одразу. Це зумовлено важливістю та реальністю терористичної загрози.

Як виявити терориста? Терористи зазвичай діють поодиноко і потайки, Вони стараються діяти непримітно та не привертати зайвої уваги до себе. Якщо ж ознаки дивної поведінки все ж таки втрапили вам у очі і не знаходять пояснення, негайно повідомляйте про це в силові структури.

Будьте уважні, постарайтеся запам’ятати прикмети цих людей, особливі риси їхніх облич, одяг, імена, можливі шрами і татуювання, особливості мови та манеру поведінки, тематику розмов тощо.

Проте, не сліди йти перевіряти, наприклад, одиноку сумку, чи бігти за незнайомцем. Ви можете стати жертвою! НАТОМІСТЬ краще зателефонувати за гарячу лінії довіри до будь-якого правоохоронного органу та повідомити про побачене. Фахівці підкажуть що далі робити та самі почнуть діяти негайно.

Слід звертати увагу на наступне:

  • На підозрілих осіб, які особливо непримітні, яких ніщо не виділяє, але разом із тим чимось дивних.
  • На невеличкі групки людей, що зібралися з незрозумілою метою, можливо, агресивно налаштованих, особливо з ознаками наявності зброї.
  • На нових орендаторів жилих та нежилих приміщень, особливо якщо термінів оренди невеликий, а поведінка осіб необґрунтовано підозріла.

Отож, наступного разу, коли побачите щось занадто підозріле на Вашу думку, не цурайтесь свого телефону та набирайте гарячу лінію будь-якого правоохоронного органу.
Пам’ятайте, що ми сьогодні відповідальні за майбутнє наших дітей завтра.

ЄСПЛ визнав кримінальне провадження, порушене проти Євгена Корнійчука, свавіллям правоохоронної системи! ЄСПЛ визнав кримінальне провадження, порушене проти Євгена Корнійчука, свавіллям правоохоронної системи!
ЗМІ про Баканова і найдорожчий лижний курорт світу ЗМІ про Баканова і найдорожчий лижний курорт світу
Чи потрібен Зеленському Ситник? Чи потрібен Зеленському Ситник?