Президент Азербайджану запросив Україну в Південний газовий коридор
Вся Україна

Президент Азербайджану запросив Україну в Південний газовий коридор

Джерело

Президенти Азербайджану і України провели зустріч у Туреччині.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв запросив Україну до участі в проекті "Південний газовий коридор". Про це він сказав під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком у Туреччині, де глави держав обговорили питання поглиблення співпраці в енергетичній сфері і констатували активізацію діалогу на всіх рівнях.

У контексті підготовки до проведення в Києві чергового засідання спільної міжурядової українсько-азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва було відзначено суттєве зростання обсягів торгівлі між двома країнами за підсумками 2017 року.

Сторони також висловили готовність до подальшого розширення взаємовигідних відносин у тристоронньому форматі Україна-Азербайджан-Туреччина.

Глави держав відзначили обопільну незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності обох країн.

Зазначимо, що Петро Порошенко перебуває з робочим візитом у Туреччині для участі в церемонії запуску в експлуатацію Трансанатолійського газопроводу (TANAP), який є частиною проекту "Південний газовий коридор" (ЮГК).

Нагадаємо, що Трансанатолійський газопровід (TANAP) введуть в експлуатацію сьогодні, 12 червня. Початкова пропускна здатність трубопроводу TANAP імовірно складе 16 мільярдів кубічних метрів газу в рік. Близько шести мільярдів кубометрів буде поставлятися в Туреччину, а решта - в Європу. "Південний газовий коридор" є одним з пріоритетних для Євросоюзу проектів, який передбачає транспортування газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину.

Туреччина і Азербайджан почали будівництво газопроводу TANAP у березні 2015 року. До Туреччини газ потрапить вже у 2018 році, а після завершення будівництва Трансадріатичного газопроводу (ТАР) газ надійде й до Європи, приблизна дата - початок 2020 року.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Военные Украины могут открывать ответный огонь без согласования со штабом Военные Украины могут открывать ответный огонь без согласования со штабом
НБУ внес изменения в Правила переводов валютных неторговых операций НБУ внес изменения в Правила переводов валютных неторговых операций
Керівник Донецької адміністрації Жебрівський йде у відставку Керівник Донецької адміністрації Жебрівський йде у відставку