Польська комісія назвала причину Смоленської катастрофи
Росія

Польська комісія назвала причину Смоленської катастрофи

Сергій Боженко

Причиною загибелі членів урядової делегації під Смоленськом на чолі з екс-президентом Лєхом Качинським у 2010 році став вибух на борту літака Ту-154М.

Причиною загибелі членів урядової делегації під Смоленськом на чолі з екс-президентом Лєхом Качинським у 2010 році став вибух на борту літака Ту-154М.

Про це заявив голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, екс-міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич в ефірі телеканалу TVP1.

“Пасажири були вбиті вибухом у центроплані перед зіткненням із землею. Це стало причиною їхньої смерті”,- заявив Мацеревич.

За його словами, тезу про те, що літак знищено вибухом, підтверджує факт, що двері урядового літака із значною силою вгрузли в землю. Натомість, на інших фрагментах частинах літака виявлено дію високої температури, зазначив він. Про вибух на борту повітряного судна свідчать також і експерименти, які було проведено урядовою підкомісією.

Мацеревич наголосив, що вибух у центроплані був такої сили, що польських генералів, які сиділи у цій частині літака, розірвало на дрібні фрагменти.

Він повідомив, що технічний рапорт щодо причин катастрофи буде оприлюднено упродовж кількох тижнів.

Як повідомлялося, урядова підкомісія з розслідування причин Смоленської катастрофи, яку створено при Міноборони Польщі, поновила слідство навесні 2016 року. Однією з основних версій вона розглядає вибух на борту літака, який стався ще до його зіткнення із землею. У січні цього року члени комісії повідомили, що причиною катастрофи стала серія вибухів - у крилі, слоті та центроплані літака, що підтвердив аналіз механізму удару дверей об землю.

Урядовий літак Ту-154М, яким представники польської політичної та військової еліти включно з президентським подружжям Лєха та Марії Качинських прямували на вшанування 70-х роковин Катинської трагедії, розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Загинули усі 96 людей, які перебували на борту.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Шахматная федерация ФИДЕ требует немедленной отставки Илюмжинова через санкции США Шахматная федерация ФИДЕ требует немедленной отставки Илюмжинова через санкции США
50 найбагатших росіян втратили за день 12 мільярдів доларів 50 найбагатших росіян втратили за день 12 мільярдів доларів
Обвал российского фондового рынка продолжается Обвал российского фондового рынка продолжается