«Північний потік-2» – це не просто кинути трубу
Росія

«Північний потік-2» – це не просто кинути трубу

Сергій Боженко

Заяви «Газпрому» досить гучні, але транзит газу навіть після 2019 року через Україну все одно продовжиться.

Заяви «Газпрому» досить гучні, але транзит газу навіть після 2019 року через Україну все одно продовжиться. Про це розповів президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар, оцінюючи заяву «Газпрому» про те, що РФ не має наміру продовжувати контракт із транзиту газу.

«Росія не завершить «Північний потік-2» до того часу, навіть якщо все буде просто ідеально та вчасно зроблено. Тому транзит продовжуватиметься. Інша річ, що мав би бути більш тривалий контракт, але, очевидно, обмежаться річним чи дворічним», – зазначив Гончар.

На його думку, такі заяви з боку РФ потрібні для тиску на Європу.

«Таким чином, РФ хоче змусити західних партнерів швидше погодитися на всі їхні пропозиції. Але те, що закінчується на папері, не означає, що вони припинять постачати газ, адже це буде проблема перш за все не для нас, а для Європи. РФ створить передусім проблему саме Європі, звідки вони отримують гроші», – пояснив експерт.

Він підкреслив, що «Північний потік-2» – це не просто кинути трубу й все.

«Це ще багато робіт із налагодження, виведення на потрібну потужність. На це ще піде 1,5-2 роки. Здати проект можуть ближче до 2022-2023 року», – резюмував Михайло Гончар.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Look Gorky: Бог избрал россиян для развлечения и поучения человечества Look Gorky: Бог избрал россиян для развлечения и поучения человечества
Сдай сепаратиста в ФСБ или как сделать персональный вклад в борьбу на территории РФ Сдай сепаратиста в ФСБ или как сделать персональный вклад в борьбу на территории РФ
Как русские в Турции на 9 мая искали немцев Как русские в Турции на 9 мая искали немцев