Паніка серед антикорупціонерів
Колумністи

Паніка серед антикорупціонерів

Слава Мар’яновська
Facebook
Опубліковано
09 квітня 2018

З приводу зриву відміни декларування для громадських активістів висловлювались всі, ну просто всі загалом. Навіть люди, які ніколи цією темою публічно не цікавились, вирішили вставити своїх п’ять копійок, хоча їх ніхто про це й не просив.

З приводу зриву відміни декларування для громадських активістів висловлювались всі, ну просто всі загалом. Навіть люди, які ніколи цією темою публічно не цікавились, вирішили вставити своїх п’ять копійок, хоча їх ніхто про це й не просив.

JPEG - 51.6 кб

Може, і мені час щось тявкнути? Отож – тявкну, з вашого дозволу.
Ситуація вийшла дуже нестандартна. Закордонні партнери возбухнули (ну не знають вони реалій української громади), що не треба запроваджувати декларації для активних громадян, ну от таки не треба, і все потому. Добре, вирішує Президент. У них, тих впливових закордонних друзів, громадський рух вже віками успішно працює. Їм, може, й видніше. Напишемо, думає Президент, такий закон, щоб усе як треба було.

Пише він той закон, виносить на голосування, і… Божеж-ти-мій-Боже, що коїться! Починає та клята опозиція стромляти палиці в колеса. І не так, як роблять дорослі люди, ні. Вони не хочуть вносити пропозиції та зміни, їм простіше й вигідніше бойкоти робити. Справжній фарс та жах, якщо одним словом. Та ще й мода у нас така: щоб Президент не зробив хорошого – не бачимо, а якщо не так, як хоче більшість – то цькують його всі.

JPEG - 34.8 кб

От і та громадськість: давай-но ганяти всілякі вислови, що все жахливо, все погано. А чому та громадськість, ще й з діячами своїми активними, волає, немов скажена? А все того ж – що не зроби, ніхто розбиратися не буде. Кожен кричатиме – «все погано, Порошенко нас вбиває!».
Підгавкують активісти всім, кому не ліньки, воюють не з ворогом у Кремлі, воють напряму з Банковою. Бо вони з у політику лізуть, гранти та бонуси від всіх ділити. Неважливо, хто дав той грант. Може, то був політичний опонент ПП, головне він – ворог, а вони новий Майдан закрутять. Правда, потім половина країни сміятиметься з #майдан_вирує, але то таке. Неважливо, що крісло Президента одне на всю країну. От аби його прибрати за будь-яку ціну, а далі – за крісло і з колишніми друзями повоювати можна.

От і Вона проект закону наваяла. Без старання, чисто в піку Президентському. Звісно, не без хитрощів: від цієї панянки годі й чекати прямолінійних дій, не пов’язаних з провокаціями чи нападками. В цьому випадку Вона не зрадила своїм принципам – навіть конкурсні комісії якісь вигадала. Але потяг поїхав, а цей законопроект не пройшов. Якщо точніше, то депутатам якраз ті комісії й не догодили. Яка несподіванка, правда? Хто б міг подумати.

JPEG - 59.9 кб

Можна все владнати, чесно кажу – можна. Треба, всього на всього, спікеру треба компромісний проект того закону написати. Такого, щоб взяв все найкраще і від того, і від того. Треба, але час на це теж треба… А хто ж то думати буде?

Інші матеріали автора
Паніка серед антикорупціонерів