Нам готують "касовий майдан"?
Промисловість

Нам готують 'касовий майдан'?

Знаєте мені я вже просто не вистачає слів. У мене все більше складається враження, що все те, що не змогли зробити ватна п’ята колона, генштаб Росії та банди ДиРи – зробити заходилися ідейні щирі патріоти і незламні борці “за права трудящих”.

Ви вже чули зраду про фіскальні чеки? Ні? Скоро почуєте.

Якщо вам мало “блокувань” мушу привітати – зараз на акції протестів намагатимуться вивести базари, під гаслом “нам лізуть в кишеню під приводом впровадження фіскальних чеків”.

Передісторія така. Минулого року ВР прийняла законопроект N 5138 яким зобов’язав продавців обов’язково мати касовий аппарат для продажу побутової техніки, на яку видається ГАРАНТІЯ. Чули? Гарантія.

“Так чеки ж і зараз дають” – зауважите ви. А от і ні. Більшість того, що вам дають в магазинах - це не фіскальні чеки. Це – фількіна грамота, яка не має жодної юридичної сили, позаяк аппарат не зареєстрований в податковій, не мають он-лайн зв’язку з ДФС і взагалі існують виключно для внутрішнього обліку фірми. З цим часто стикаються особи, що намагаються подавати на торговців в суд.

А часто-густо вам дають навіть не чек, а папірець написаний від руки… Знайомо?

Правда така. Наразі в Україні більше 50% бізнесу – в тіні. Курс на детенізацію взятий давно і поступово реалізується. Будь-яка реформа, це не тільки приємні результати – це ще й зміна певних правил гри.

“Ну от! Тепер побутова техніка подорожчає!” – збуритеся ви. І даремно. В Україні існує певна кількість мереж, що працюють виключно й тільки в білу. Техніка у них і у тих хто жене “сіряк” коштує однаково, при різних розходах. Вище цін білих продавців ціни не стрибнуть.

“А що за потреба впроваджувати касові аппарати саме зараз? Без дискусії? Без обговорення?” Вірно я угадав ваше питання? Відповідь – дуже важко відповідати на суцільну брехню.

Законопроект 5138 прийнятий в кінці минулого року. Ще у 2016 р. у комітет Верховної Ради з податків звернулися представники бізнес-асоціацій з проханням навести лад в оподаткуванні. Після того відбувались обговорення в комітеті, і палкі дебати в парламенті.

Просто в четвер Кабмін прийняв відповідну постанову, але списку товарів наразі ніхто не бачив. Він – дороблюється. Проте майдани з працівників радіоринків та усіх інших готують вже зараз. Готують всі. І не в міру емоційні активісти. І нардепи, яким треба зупиняти економічне зростання. І зовнішні сили, яким потрібно по Майдану на кожній вулиці.

Кому це треба? У першу чергу отим крупним мережам, які для всіх – великий інтернет-проект, а за документами – 5-6 ФОПів.

Уявляєте собі натовпи підприємців, які протестують проти утисків виробників, бо їм сказали що виробників утискатимуть, не сказавши, що виробників звуть Ахмєтов і Коломойський? От саме до цього нас підбивають.

“Але ж купити аппарат і запрацювати в білу – це значні розходи!” – скажете ви. Відповідаю. В інеті касовий апарат б/в коштує від 700 до 2000 грн. Побутову техніку продають у великих павільйонах, де розетка – знайдеться. Податкова апарати реєструє. Все вирішується.

У нас завелося чимало борців з контрабандою? То чому вони проти боротьби з контрабасом фіскальними методами?

Знаєте, жити за принципом “красти кукурудзу, варити і продавати” – гарно, допоки власник поля не інвестує в охорону. Рано чи пізно, а жити за правилами доведеться. І отут питання до всіх нас. Готові ми грати за правилами, чи захищаючи своє право жити без правил ми готові зруйнувати власну країну?

Хто ми? Нація? Чи зборисько халявників?

Данські інвестори побудують в Україні біогазовий завод Данські інвестори побудують в Україні біогазовий завод
Укртранснафта возобновляет работу нефтепровода Одесса-Кременчуг Укртранснафта возобновляет работу нефтепровода Одесса-Кременчуг
Україна припинила відбір газу Україна припинила відбір газу