На Донбасі підтверджено наявність новітніх систем РЕБ
Росія

На Донбасі підтверджено наявність новітніх систем РЕБ

Сергій Боженко

Висновки дослідницької групи підтверджують інформацію СММ ОБСЄ щодо новітніх російських радіоелектронних систем у ОРДЛО.

На окупованій российко-терористичними військами території сходу України підтверджено наявність новітньої російської системи радіоелектронної боротьби, яка повинна була цього року поступати на озброєння Збройних сил РФ, а також кількох не менш сучасних систем РЕБ, йдеться у дослідженні DFRLab, опублікованому на сайті Bellingcat.

12 серпня у ЗМІ з’явився звіт моніторингової групи СММ ОБСЄ; місія опублікувала важливе спостереження, пов’язане з російськими системами радіоелектронної боротьби у Донбасі. Безпілотний літальний апарат, що проводить звичайний моніторинговий політ, зумів виявити чотири сучасних російських комплекси РЕБ, у тому числі новітній РБ109-А "Билина", який був вперше застосований в ході навчань "Захід-2017" і поступив на озброєння ЗС РФ тільки у цьому році після польових випробувань. За деякими даними, БПЛА СММ ОБСЄ спостерігав ці системи ще 28 липня - і залишається незрозумілим, чому звіт був опублікований тільки 11 серпня, через два тижні.

"28 липня в непідконтрольних уряду районах міні-БПЛА СММ виявив 4 різні системи радіоелектронної боротьби ("Леєр-3" РБ-341В, 1Л269 "Красуха-2", РБ-109A "Билина" і 1 комплекс радіоелектронної боротьби з БПЛА "Репелент-1") біля н. п. Чорнухине (64 км до південно-заходу від Луганська)", - сказано в повідомленні.

Із зафіксованих 28 липня чотирьох російських комплексів РЕБ, тільки "Леєр-3" вже неодноразово потрапляв у поле зору української армії, а інші три ("Красуха-2", "Билина" і "Репелент-1") раніше на сході України офіційно не спостерігалися.

Система "Репелент-1" була розроблена у 2016 році. Ця система здатна виводити з ладу безпілотники на відстані 30-35 кілометрів. В основному вона призначена для відображення масових атак безпілотників.

"Російське рішення розмістити в Україні цю суперсучасну систему радіоелектронної боротьби явно призначена для виведення з ладу як нейтральних наглядових безпілотників СММ ОБСЄ, так і розвідувальних і збройних безпілотників українських сил", - зазначається у статті.

"Красуха-2" порівняно старше "Репеленту-1" і "Билини". Вона стоїть на озброєнні ЗС Росії з 2014 року. Ця система може глушити різні цілі, у тому числі літаки, ракети і літакові радари, на відстані у сотні кілометрів.

"Билина" — найсучасніша система РЕБ, помічена ОБСЄ. Її представили публіці тільки у минулому році і досі спостерігали тільки на навчаннях "Захід-2017". Повідомляється, що ця система використовує (або буде використовувати після закінчення розробки) "можливості штучного інтелекту на основі машинного навчання" для розстановки пріоритетів і придушення електронних сигналів.

І нарешті, вже відомий "Леєр-3" — високотехнологічна російська система, здатна вносити хаос у роботу телекомунікаційних систем.

Ця система була сфотографована в Донецьку ще у 2016 році, про що повідомляли представники України в ОБСЄ. БПЛА "Орлан-10", якими оснащений комплекс "Леєр-3", неодноразово збивали у небі над Донбасом. Ці безпілотники виробляються виключно у російському Санкт-Петербурзі і не застосовуються ніде в Збройних силах України.

СММ ОБСЄ неодноразово фіксувала російські системи РЕБ на території Донбасу. Вважається, що за допомогою цих систем РФ неодноразово заважала БПЛА місії моніторити ситуацію на лінії розмежування. Крім того, наявність цих систем лише підтверджує участь російської армії в конфлікті, що уряд РФ постійно заперечує.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Кремль погрожує Україні через загибель Захарченка на Донбасі Кремль погрожує Україні через загибель Захарченка на Донбасі
РФ рассчитывает привлечь инвестиции: отдать Китаю земли на Дальнем Востоке РФ рассчитывает привлечь инвестиции: отдать Китаю земли на Дальнем Востоке
Юрий Христензен: Кремлю предлагали выбор Юрий Христензен: Кремлю предлагали выбор