МЗС України висловило протест у справі Хізб ут-Тахрір
Росія

МЗС України висловило протест у справі Хізб ут-Тахрір: вимога посилити тиск проти РФ

Сергій Боженко

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду РФ про засудження кримських татар - громадян України.

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду РФ про засудження кримських татар - громадян України.

Про це повідомила прес-служба МЗС.

"Це рішення вкотре підтвердило, що російське антитерористичне законодавство широко застосовується російською окупаційною адміністрацією для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу", - заявили в МЗС.

В коментарі дипломатичного відомства також додали, що Україна не буде мовчки спостерігати за такими діями Росії, а продовжить використовувати всі можливі політико-дипломатичні важелі для звільнення незаконно утримуваних українців.

"Закликаємо міжнародну спільноту посилити тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму та звільнення незаконно утримуваних громадян України", - додали у міністерстві.

Нагадаємо, 12 жовтня 2017 року в Криму російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисарая.

ФСБ інкримінувала їм участь в забороненій в Росії організації Хізб ут-Тахрір.

Справа Хізб ут-Тахрір. Український консул назвав вирок російського суду незаконним

Захисники заарештованих і засуджених по справі Хізб ут-Тахрір кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Верховний суд РФ заборонив Хізб ут-Тахрір у 2003 році та включив у список 15 об’єднань, що їх назвав "терористичними".

Енвера Мамутова засудили на 17 років, а Рустема Абільтарова, Ремзі Меметова та Зеврі Абсеїтова на 9 років за сфабрикованими обвинуваченнями у терористичній діяльності.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Россия отправила в Венесуэлу военные самолеты Россия отправила в Венесуэлу военные самолеты
У Росії з рейок зійшов ешелон з танками: деталі з зафарбованими бортовіими номерами У Росії з рейок зійшов ешелон з танками: деталі з зафарбованими бортовіими номерами
Совпадение: умер второй подряд начальник ГРУ РФ Игорь Коробов Совпадение: умер второй подряд начальник ГРУ РФ Игорь Коробов