МОЗ України скасовує низку довідок
Росія

МОЗ України скасовує низку довідок

Сергій Боженко

Міністерство охорони здоров’я України відмовляється від "морально застарілих" форм документації. Зокрема студентам не заводитимуть окремі картки, а дітям не потрібна більше медкартка для школи.

Міністерство охорони здоров’я України відмовляється від "морально застарілих" форм документації. Зокрема студентам не заводитимуть окремі картки, а дітям не потрібна більше медкартка для школи.

Наказ міністерства охорони здоров’я України (МОЗ), який скасовує низку первинних форм медичної документації набув чинності у вівторок, 13 березня. "Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров’я", повідомляється на сайті відомства.

Міністерство таким чином "визнає студентів звичайними людьми", вказується у повідомленні, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок відтепер є непотрібною. Чинність втратили серед іншого форми № 025-3/о "Медична карта студента", № 025-4/о "Талон на прийом до лікаря", № 026/о "Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)".

У відомстві під керівництвом Уляни Супрун додали, що для обліку лише одного візиту пацієнта в медичному закладі робили записи в 5-10 різних паперових документах, інформація в яких дуже часто дублювалася та вимагала багатьох підписів та печаток. Приміром, скасований талон амбулаторного пацієнта (025-6/о) мав майже 40 полів для заповнення. Дані з паперу потім виписувались або переносились в комп’ютер, медперсонал вручну перераховував значну кількість талонів за різними показниками.

"Щоб уявити масштаби проблеми, варто врахувати, що кількість візитів пацієнтів до амбулаторних закладів в Україні сягає сотні мільйонів щорічно", - зазначили у МОЗ.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Бойкот Кубка світу з біатлону в Росії Бойкот Кубка світу з біатлону в Росії
InformNapalm: Криминальное чтиво ЧВК «Вагнера»: убийцы, наркоманы и насильники на службе Путина InformNapalm: Криминальное чтиво ЧВК «Вагнера»: убийцы, наркоманы и насильники на службе Путина
Тереза Мэй: Россия несет ответственность за отравление Сергея Скрипаля Тереза Мэй: Россия несет ответственность за отравление Сергея Скрипаля