Мер Одеси призупинив дію рішення міськради про повернення (...)
Одесса

Мер Одеси призупинив дію рішення міськради про повернення 'радянських' назв

Сергій Боженко

Мер Одеси Геннадій Труханов призупинив дію рішення міської ради від 26 квітня, що повертало низці топонімів міста старі радянські назви. У розпорядженні мер вказав на порушення вимог регламенту під час ухвалення рішення.

Дію рішення депутатів Одеської міської ради щодо повернення низці топонімів міста назв радянської доби призупинив мер Одеси Геннадій Труханов. Відповідне повідомлення оприлюднила в суботу, 29 квітня, прес-служба мерії Одеси на своєму сайті.

У розпорядженні міського голови зазначається, що рішення міськради призупинено згідно з законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та регламентом самої Одеської міської ради. Рішення депутатів міськради про відродження старих "радянських" назв вулиць ухвалювалося з порушенням регламенту міськради, наголошується в документі. Також дане питання виноситься на повторний розгляд на сесії Одеської міської ради, зазначається в розпорядженні Труханова.

Нагадаємо, напередодні Приморський районний суд Одеси скасував ухвалене 26 квітня рішення Одеської міської ради, що повертало частині вулиць "радянські" назви. Рішення було ухвалено за позовом організації "Самооборона Одеси".

26 квітня Одеська міська рада затвердила назви понад 1,5 тисячі топонімів російською та українською мовами, повернувши старі назви деяким вулицям міста, які були перейменовані згідно з законодавством про декомунізацію у травні 2016 року.

Зокрема в Одесу "повернулися" вулиці 25-ї Чапаєвської дивізії, вулиця і провулок Бабушкіна, вулиці Гайдара, Бєлінського, Бадаєва, Терешкової, проспект Маршала Жукова тощо.

За фактом рішення одеських депутатів обласна прокуратура порушила кримінальну справу.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Одеська міськрада скасувала декомунізацію вулиць, проведену Саакашвілі Одеська міськрада скасувала декомунізацію вулиць, проведену Саакашвілі
СБУ попередила в Одесі провокацію російських спецслужб на міжнаціональному підґрунті (відео) СБУ попередила в Одесі провокацію російських спецслужб на міжнаціональному підґрунті (відео)
Пряме паромне сполучення запустили між Одесою та Стамбулом Пряме паромне сполучення запустили між Одесою та Стамбулом