Масовий виток: постраждали близько 773 млн унікальних email-адрес
Все інше

Масовий виток даних: постраждали близько 773 млн унікальних email-адрес

Джерело

Австралійський експерт з кібербезпеки заявив про перший масовий виток даних у 2019-му році. За його даними, постраждали близько 773 млн унікальних email-адрес і 21 млн паролів.

Австралійський експерт з кібербезпеки заявив про перший масовий виток даних у 2019-му році. За його даними, постраждали близько 773 млн унікальних email-адрес і 21 млн паролів.

У 2018 року слово "витік" траплялося на різних інтернет-порталах частіше, ніж будь-коли до цього. До кінця року користувачі навіть звикли до подібних новин, і крадіжка даних декількох мільйонів людей вже стала звичайною справою.

Звичайно, найчастіше з витоками даних була пов’язана американська соцмережа Facebook. Але, іноді, підозри падали і в сторону Google, Apple та навіть української Нової Пошти.

Не минуло й 17 днів у новому 2019 році, як одна з головних хвороб сучасного цифрового світу знову проявила свої симптоми.

Як передає The Next Web, австралійський експерт з кібербезпеки Трой Хант повідомив про масовий витік унікальних email-адрес. За словами Ханта, минулого тижня користувачі кілька разів зверталися до нього з проханням перевірити масив даних, який завантажили на файлообмінник MEGA.

Вкрадена інформація вміщала 12 тис. файлів і близько 2,7 млрд записів із загальним розміром у 87 Гб. Кіберексперт заявив, що пізніше файли були видалені з платформи, але вони досі зберігаються на популярному хакерському форумі і вміщають "колекцію з понад 2000 баз даних і комбінацій паролів та email-адрес, які зберігаються тематично".

PNG - 232.4 кб

Всього повідомляється про витік 773 млн унікальних email-адрес і 21 млн паролів.

"Можливо, це найбільша витік даних після колосального краху Yahoo у 2013-му, який торкнувся майже трьох мільярдів акаунтів. Єдина втіха у тому, що ці файли не мають конфіденційної інформації, наприклад інформації про кредитні картки", - пише The Next Web.

Щоб перевірити, чи є серед вкрадених даних ваша електронна скриня, можна скористатися сервісами, що перевіряють email та паролі на предмет їх витоку в мережу.

Одним з таких є сайт Have I been Pwned. Сервіс аналізує постраждалі бази даних і знаходить відповідності з вашою інформацією.

PNG - 141.8 кб

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Facebook видалив 364 сторінки, групи та аккаунти: соцмережеві операції з РФ Facebook видалив 364 сторінки, групи та аккаунти: соцмережеві операції з РФ
Facebook почав показувати країни, з яких керуються популярні сторінки Facebook почав показувати країни, з яких керуються популярні сторінки
Французький стартап Solaari представив на CES-2019: світлові мечі Французький стартап Solaari представив на CES-2019: світлові мечі