Кремлівська пропаганда: тренди тижня. 10-17 квітня 2017.
Інформаційна безпека

Кремлівська пропаганда: тренди тижня. 10-17 квітня 2017.

Обережно, Євробачення; плацдарм для «кольорових» революцій; ветерани та енергетика, а також інші фейки.

Протягом тижня антиукраїнська пропаганда Кремля концентрувалась на проблемних аспектах розвитку соціально-політичної ситуації в Україні, а також агресивно діяла в іноземному сегменті Інтернет із використанням подій навколо проведення Євробачення в Україні.

МІЖНАРОДНИЙ ВИМІР.
Темою номер один для Кремля в міжнародному Інтернет-просторі стала тема Євробачення (яка традиційно цікавить європейців) та спекуляції навколо відмови Росії від участі у конкурсі у зв’язку із забороною в’їзду до України російської учасниці. Також залишились актуальними напрямки дискредитації українсько-білоруських та українсько-польських відносин.

JPEG - 39.7 кб

Обережно, Євробачення! Гучна відмова Росії від участі у конкурсі у зв’язку із не менш гучною забороною в’їзду до України російській конкурсантці Ю.Самойловій, стали зручним інформаційним приводом для спроб дискредитації України на міжнародній арені. Простежуються два основні меседжі російської пропаганди: «своїм рішенням Україна роз’єднує нації та дискредитує головну ідею Євробачення, яке покликане об’єднувати країни» та «відвідування України в рамках Євробачення може бути небезпечним». Загалом, головним рефреном м’якої та ненав’язливої пропаганди РФ в міжнародному інформаційному просторі є попередження для іноземців: «Обережно, Євробачення!» Формується думка, що в Україні небезпечна криміногенна ситуація та істотні ризики для життя та здоров’я туристів.

JPEG - 111 кб

Польський напрямок. Окрім теми Євробачення, для створення несприятливого інформаційного фону щодо України використовувались традиційна проблематика героїзації УПА, постачання наркотичних речовин через територію України, а також геополітичні питання підтримки України з боку США, де зазначалось, що сильна Україна не потрібна американцям.

JPEG - 40.5 кб

Білоруський напрямок Очевидним є формування російськими пропагандистами для аудиторії Білорусі і, насамперед, політичної еліти ключового наративу щодо України: «Україна є плацдармом для «кольорових» революцій, джерелом нестабільності та загроз у регіоні». Саме цей посил є головним у документальному фільмі «Белый легион черных душ», який транслювався головними телеканалами РБ та висвітлював, нібито, спроби західних акторів із використанням українських радикальних угруповань організувати у Білорусі «майдан» під час відзначення Дня волі 25-26 березня 2017 року. Таким чином, дії РФ зі створення умов для здійснення «м’якої» окупації Білорусі, прикриваються позиціонуванням України як основного ворога та супротивника. Вказане підтверджується створенням РФ значної кількості сайтів із псевдо-аналітикою щодо розвитку ситуації в Білорусі та українського фактору.

ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНИЙ ВИМІР.
Пропагандистський вплив характеризувався приєднанням до політичного порядку денного та спроб використання проблемних питань (надзвичайний стан в енергетиці, введення абонплати за тепло, припинення фінансування ветеранських організацій) в інтересах забезпечення впливу РФ.

JPEG - 120.8 кб

Припинення фінансування ветеранських організацій. Дії громадянського суспільства та активістів щодо блокування негативного впливу РФ через різного роду ветеранські організації в Україні, не залишились непоміченими «за поребриком». Вказаний привод активно використовувався для дискредитації влади та українського суспільства загалом, які не поважають ветеранів та кидають їх напризволяще. Зазначені посили займають відповідне місце у загальному наративі Кремля щодо «українського фашизму». Тему підігріває наближення річниці закінчення Другої світової війни. Українська аудиторія, у свою чергу, тривалий час іронізувала над постановочним відеороликом О.Вілкула, у якому депутат після декількох невдалих дублів покладав квіти до пам’ятника Невідомому солдату у Кривому Розі.

JPEG - 183.9 кб

Продовження надзвичайного стану в енергетиці та введення абонплати за тепло. Теми були актуалізовані «кремлеботами» та «тролями», тому потрапили у фокус уваги російської та проросійської аудиторії. Вказані приводи позиціонувались Кремлем в рамках загального тренду про «деградацію України», при цьому наголошувалось на «некерованості ситуації та неспроможності відмовитись від вугілля з ОРДЛО».

ВИМІР ОРДЛО.
Для здійснення пропагандистського впливу Кремлем використовувались окремі заяви українських високопосадовців та політиків.

JPEG - 130.4 кб

Слова О.Турчинова в інтерв’ю ВВС, що при звільненні Донбасу «головне – не проскочити кордон». Заява викликала пожвавлення та схвальну реакцію української Інтернет-аудиторії, яка із розумінням сприйняла гумор очільника РНБО. Натомість, російський сегмент тест на іронію не пройшов, і почав серйозно обговорювати «українську агресію», яка загрожує РФ.

JPEG - 52.3 кб

Заява М.Саакашвілі про необхідність відгородження Донбасу від України. Заява М.Саакашвілі, яка має ознаки неоднозначності, популізму та передвиборчої риторики, була використана пропагандистами РФ для обвинувачення України у відмові де-факто від Донбасу та посилення антиукраїнських настроїв в ОРДЛО. Для аудиторії ОРДЛО транслювався загальний меседж, що «ви Україні не потрібні».

ФЕЙКИ.
Відзначалось значне поширення в мережі Інтернет наступних фейків:

JPEG - 47.9 кб

Заведення СБУ кримінальної справи проти В.Парасюка. Фейк із нечітким посилом, оскільки спроба обвинуватити СБУ у «розправі» над патріотами була дискредитована вибором самого об’єкта «розправи».

На Донбас перекинули інструкторів НАТО. Фіксувалось значне поширення різних повідомлень, які тим, чи іншим чином інформували про «активізацію інструкторів НАТО», «поранення інструкторів НАТО», «перекидання інструкторів НАТО на Донбас» та ін.

JPEG - 29.4 кб

Заява Трампа щодо «геноциду власного народу» українською владою. Вказані слова декілька років тому поширювались від імені президента США Б.Обами. Цього тижня фейк був актуалізований вже із посиланням на чинного президента Д.Трампа.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Версия для компьютера - https://coolyanews.info/kremliivs-ka-propaganda-trendi-tizhnya-10-17-kviitnya-2017.html

Фокус уваги. Найбільш обговорювані теми доби. 14.04.2017. Фокус уваги. Найбільш обговорювані теми доби. 14.04.2017.
Фокус уваги. Найбільш обговорювані теми доби. 13.04.2017. Фокус уваги. Найбільш обговорювані теми доби. 13.04.2017.
Фокус уваги. Найбільш обговорювані теми доби. 12.04.2017. Фокус уваги. Найбільш обговорювані теми доби. 12.04.2017.