Китай пообіцяв 124 мільярди доларів США на "новий Шовковий (...)
Все інше

Китай пообіцяв 124 мільярди доларів США на 'новий Шовковий шлях'

Джерело

КНР готова до масштабних інвестицій у амбіційний інфраструктурний проект. "Новий Шовковий шлях" має тісно зв’язати торгівлею Китай з усією Євразією.

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін пообціяв, що Китай виділить 124 мільярди доларів США для інфраструктурного проекту, відомого як "новий Шовковий шлях". Про це він заявив у неділю, 14 травня, на міжнародному саміті в Пекіні, в якому беруть участь лідери 29 держав, а загалом - представники близько 100 країн. За словами Сі, проект, який у КНР називають "Один пояс - один шлях", сприятиме миру в світі, розвиткові залученості та вільної торгівлі, передає інформагентство Reuters.

"Торгівля - важливий мотор економічного розвитку", - заявив він на тлі заяв одного з глобальних конкурентів Китаю, США, про готовність до протекціоністських заходів. Оприлюднений у 2013 році проект "нового Шовкового шляху", на думку Пекіна, сприятиме зростанню світової економіки та посиленню зв’язків між Азією, Африкою та Європою. Обіцяне КНР фінансування має надійти зі створеного Фонду Шовкового шляху, кредитів від держбанків та допомоги країнам на шляху проекту. Термінів виділення коштів Сі не уточнив.

"Один пояс - один шлях" має на меті поєднати морський та суходільний "шовкові шляхи". До останнього мають увійти три економічні коридори, які простягнуться через Євразію від Китаю. Північний - через Центральну Азію, Росію та Європу, центральний - через Західну Азію, Перську затоку та Середземне море, південний - через Південну та Південно-Східну Азію, а також Індійський океан. Морський шлях має створити єдиний коридор з Китаю до Європи через Південнокитайське море та Індійський океан. Критики називають проект спробою значно посилити позиції Китаю на міжнародній арені.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Вибори в Ірані: кандидат-реформатор знявся на користь Роухані Вибори в Ірані: кандидат-реформатор знявся на користь Роухані
ООН прогнозує зростання світової економіки у наступні два роки ООН прогнозує зростання світової економіки у наступні два роки
Кремлівська пропаганда: тренди тижня. 10 — 16 травня 2017 Кремлівська пропаганда: тренди тижня. 10 — 16 травня 2017