Інструмент гібридної війни - Wikipedia
Колумністи

Інструмент гібридної війни - Wikipedia

Роман Реведжук
Опубліковано
27 листопада 2018

Як Росія використовує свою пропаганду для того аби заговорити свої злочини проти України.

JPEG - 104.7 ko

Форма гібридної війни - це не феномен сучасності. Росія уже десятиліттями веде атаки на демократичний світ. Так зокрема по відношенню до України у людську підсвідомість заклали колоніальне сприйняття. Тому часто можна чути у доволі прогресивних країнах Європи, як застосовуються такі формулювання, як "На Україні".

Відповідно у їхньому сприйнятті - це окраїна, котра являється частиною Росії. Коли хтось заперечує, то вони звертаються до відомих інтернет-тлумачників, енциклопедій, які у більшості наповнені російськомовним контентом. Ну і звісно, вони не шукають істини, а просто посилаються на ці джерела, аргументуючи як беззаперечний факт.

Відомо, що за останні чотири роки в Україні відбулося багато змін, прийняті рішення по декомунізації, а також на рівні Президента України прийнято 10-ти річну програму зміцнення української мови. Також прийнятий мовний закон, закон про освіту довкола яких було багато обговорень і критики.

Та разом з цим, треба зауважити, що українці все менше використовують російську в побуті. Розмовляти українською стало навіть більше модно, як необхідно. Також часто можна спостерігати, як люди пильнують формулювання, котрі застосовувались, як маркери для знецінення та приниження України. Заперечують їх у корені.

Нажаль сьогодні під впливом російської пропаганди ще багато речей. Візьмемо наприклад всесвітньо відому енциклопедію Wikipedia котрою часто користуються, від школярів до науковців. Задаємо в пошук українською мовою потрібну нам інформацію. Наприклад "Голодомор в Україні", але чомусь отримуємо двомовний фідбек. Та саме цікаве, у шапці якого йде російська пропаганда.

Але для Вікіпедії то напевно не принципово. Виходячи з цього, не принциповим можна назвати той факт, що саме російськомовна версія, перекручує сам факт організації прямого геноциду в Україні російською владою. Натомість подається факт, як ніби Голодомор відбувався на всій території колишнього Радянського Союзу і не був штучним явищем. В свою чергу хочу зауважити, що весь світ визнав штучний геноцид українців у ті часи.

Доречі вчора у Росії відзначилися лицемірною заявою через Голодомор 1932-1933 років в Україні. У МЗС РФ зазначили, що майже сотню років тому, голод зачепив багато народів СРСР, і жодного цілеспрямованого геноциду українського народу не було. Якраз таке саме формулювання і є у вікіпедії.

Посилання на сторінку автора статті - Роман Реведжук

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Інші матеріали автора
Інструмент гібридної війни - Wikipedia
Рубрика 'глибокі знайомства' разом з Олександром Шевченко
Бутусівщина або як робити Fake в мережі
Кожен лікар може здати благодійний внесок
Провезти російські танки через Хрещатик