Євген Магда. Луцький case гібридної агресії
Статті

Євген Магда. Луцький case гібридної агресії

Євген Магда

Постріл з гранатомета по Генеральному консульству Польщі в Луцьку – не хуліганство, але й не терористичний акт. Це була добре спланована спроба надовго зіпсувати відносини між Польщею та Україною, яка завершилася невдало.

Ця спроба була не першою. У лютому невідомі обмалювали образливими написами Генеральне консульство Польщі у Львові. За останні кілька місяців вандали двічі плюндрували пам’ятник загиблим під час Другої світової війни полякам у Гуті Пеняцькій (Львівщина). Провокація в Луцьку – столиці Волині – своєрідний ва-банк третьої сили, в якій можна безпомилково впізнати Росію.

Практично одразу після обстрілу консульства у Львівській області група людей, які підкреслювали приналежність до польської меншини, намагалася блокувати трасу Львів – Рава Руська. А російські пранкери спробували від імені Петра Порошенка зателефонувати Анджею Дуді. Проте розмова двох президентів на той момент уже відбулася і вони порозумілися щодо розслідування цієї справи.

За нормами міжнародного права обстріл диппредставництва – надзвичайна подія, реакція на яку має бути максимально різкою. Польща закрила свої консульства в Україні на невизначений термін, викликала Андрія Дещицю для пояснень, проте утрималася від більш різких рухів. Павло Клімкін у Брюсселі повідомив польського колегу Вітольда Ващиковського, що їхнє диппредставництво охоронятиме Нацгвардія.

Ця оперативність дій вибиває козирі з рук у польських крайніх правих, що не приховують контактів із Кремлем. Обстріл консульства на Волині радикали не оминуть своєю увагою. Керівна консервативна партія «Право і справедливість намагається вплинути на весь правий спектр, тому і її лідер Ярослав Качинський, і президент Польщі Анджей Дуда дозволяли собі вчити Україну, як сприймати власну історію.

JPEG - 166.8 кб

Україна зацікавлена у дружбі з Польщею. Варшава підтримує Київ на політичній арені. Ця країна видає найбільше віз нашим громадянам. Українські заробітчани натомість стали важливим економічним та політичним фактором для Польщі. Без них їй буде важко підтримувати статус «фабрики Європи». Вони також є вагомим аргументом для відмови приймати біженців із Північної Африки та Близького Сходу.

JPEG - 131.2 кб

Визнання Ярославом Качинським російського сліду за антипольськими акціями в Україні може мінімізувати негатив останніх провокацій. Однак варто пам’ятати, що Москва прагне зруйнувати партнерство Києва та Варшави й використати цей case у подальших сценаріях гібридної агресії. Кремль зацікавлений у формуванні образу України як держави, що не відбулась, і докладатиме до цього максимум зусиль.

JPEG - 116.9 кб

Версія для комп’ютера - https://coolyanews.info/ievgen-magda-luc-kij-case-giibridnoyi-agresiiyi.html?var_mode=calcul

Мобільна версія - https://coolyanews.info/amp33164.html

Вранішні новини від Дениса П'ятигорця від 4 квітня Вранішні новини від Дениса П'ятигорця від 4 квітня
Вранішні новини від Дениса П'ятигорця від 3 квітня Вранішні новини від Дениса П'ятигорця від 3 квітня
Встать, суд пришел: как завершается процесс формирования Высшего совета правосудия Встать, суд пришел: как завершается процесс формирования Высшего совета правосудия