Фокус уваги. Найбільш обговорювані теми доби. 18.04.2017.
Інформаційна безпека

Фокус уваги. Найбільш обговорювані теми доби. 18.04.2017.

Media Collider

Візит президента України П.Порошенка до Великобританії, припинення роботи п’яти антрацитових ТЕС, ситуація в Туреччині, послуги охорони окремих депутатів правоохоронними органами, телефонні перемовини П.Порошенка із В.Путіним.

За результатами поширення новин та реагування на них аудиторії в українському сегменті мережі Інтернет ми виокремили наступні топові теми доби:

JPEG - 114.1 кб

1. Візит президента України П.Порошенка до Великобританії. Новина набула значного поширення та обговорення серед української аудиторії. Загалом, Інтернет-користувачі стримано оцінюють перспективи візиту, проте, сподіваються на посилення взаємодії України та Великобританії. Російські мас-медіа очікувано намагались створити негативний інформаційний фон щодо події, поширюючи спільний меседж, що «Порошенко їде просити грошей та скаржитись на Росію».

JPEG - 81.2 кб

2. Припинення роботи п’яти антрацитових ТЕС. Повідомлення активно розповсюджувалось інформагенціями та новинними Інтернет-ресурсами, хоча і не отримало надмірної уваги з боку користувачів соціальних мереж. На противагу цьому, з позицій підконтрольних Кремлю пабліків та груп в соціальних мережах здійснювалась інтенсивна спекуляція на вказаній проблематиці. Подія позиціонувались в рамках загального кремлівського тренду про «деградацію України», при цьому наголошувалось на «некерованості ситуації та неспроможності подолати негативні наслідки відмови від вугілля з ОРДЛО».

JPEG - 31.7 кб

3. Результати референдуму в Туреччині та протести проти посилення позицій президента. Аудиторія концентрувалась на обговоренні наслідків для України перетворення Туреччини на президентсько-парламентську республіку. В середовищі вітчизняних експертів превалює думка, що вказані зміни не вплинуть на розвиток українсько-турецьких відносин, які будуть тільки поглиблюватись та посилюватись у майбутньому. Російська Інтернет-аудиторія та «кремлеботи» зосередились на обговоренні тези про відкриття Ердоганом шляху до необмеженої влади та проблем для ЄС у цьому зв’язку.

JPEG - 94.7 кб

4. Розслідування журналістів «Наші гроші» щодо охорони окремих депутатів-мільйонерів правоохоронними органами. Новина набула певного резонансу. Акцентується увага на тому, що народного депутата від НФ І.Котвицького охороняє Національна поліція, а депутата від БПП О.Грановського охороняє СБУ. Таким чином, депутати «економлять» на охороні, користуючись послугами силовиків.

JPEG - 44.6 кб

5. Проведення телефонних перемовин П.Порошенка із В.Путіним. Обговорюється заява П.Порошенка, що альтернативи Мінським домовленостям немає як в частині безпеки, так і в питанні політичного врегулювання. При цьому, аудиторія вимагає більш рішучих та результативних дій по обміну і звільненню полонених. Водночас, в експертному середовищі популярною є думка, що Мінський формат не сприяє врегулюванню конфлікту, а лише «консервує» його в інтересах РФ.

ФЕЙКИ ТА РОСІЙСЬКА ПРОПАГАНДА

JPEG - 256.8 кб

1. Заява глави МЗС Словаччини М.Лайчака, що «Україні не місце в ЄС». Фейкова новина, яка була опублікована окремими російськими інформагентствами (РИА Новости, ТАСС) та активно поширювалась Інтернет-ресурсами ОРДЛО та у соціальних мережах. При цьому, використовувалась популярна серед російських пропагандистів схема посилання на іноземний сайт (словацький «Teraz», www.teraz.sk), на якому зазначена заява або будь-які посилання на неї відсутні.

JPEG - 474.7 кб

2. Виявлення розвідкою «ЛНР» отруйних речовин на прикордонному українському складі. Не перше повідомлення в ОРДЛО із легкими натяками на наявність хімічної зброї в ЗСУ. Метою таких повідомлень є закріплення у свідомості зв’язки «хімічна зброя - ЗСУ». Не виключається створення РФ умов для організації провокацій з хімічною зброєю в ОРДЛО та подальшим обвинуваченням України.

PNG - 299 кб

3. Встановлення в Одесі меморіальної дошки загиблому студенту-патріоту М.Чайці. Подія була використана російськими пропагандистами для посилення інформаційного тренду на «фашизацію українців» через вшанування пам’яті «нацистів та фашистів».

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Олександр Сурков.Як гартувалася зрада. Олександр Сурков.Як гартувалася зрада.
Кремль відправить в 'ДНР' і 'ЛНР' 'фахівців' для активізації антиукраїнської пропаганди - ІС Кремль відправить в 'ДНР' і 'ЛНР' 'фахівців' для активізації антиукраїнської пропаганди - ІС
Кремлівська пропаганда: тренди тижня. 10-17 квітня 2017. Кремлівська пропаганда: тренди тижня. 10-17 квітня 2017.