Фінансову кризу можуть спричинити студенти в США: борги за кредитами
США

Фінансову кризу можуть спричинити студенти в США: борги за кредитами

Джерело

Студенти у США ще ніколи не мали стільки боргів за кредитами, як нині. Їхні обсяги поступаються в країні лише боргам за іпотеками на житло. Лунають застереження про "мильну бульбашку" студентських кредитів.

Три роки тому американка Тоні Вінсент здобула диплом магістра (Master) у сфері охорони здоров’я. Аби завершити навчання, дівчині довелося взяти кредит на шестизначну суму задовго до того, як вона заробила свою першу зарплатню. У рік випуску борги Вінсент за студентськими позиками становили близько 100 тисяч доларів. Якщо бакалаврська освіта обійшлася дівчині у 15 тисяч доларів. Магістерська програма у престижному Університеті імені Джорджа Вашингтона коштувала вже набагато дорожче: 85 тисяч.

Нині Тоні Вінсент 32 роки. Вона працює програмною менеджеркою у громадській організації й координує проекти у сфері охорони здоров’я. Зарплатні Вінсент, за її словами, недостатньо, аби швидко гасити кредити. Після перших трьох років роботи молода жінка тільки-но почала робити кар’єру, а боргів у неї ще 80 тисяч доларів.

Студентських позик більше, ніж боргів на кредитках

У схожій з Тоні Вінсент ситуації опинилися понад 44 мільйонів інших молодих американців, які брали студентські позики. Загалом вони заборгували державі 1,5 трильйона доларів. Це багато, як ніколи досі. Більший сукупний борг у країні - тільки за іпотечними кредитами. Державні позики для студентів становлять майже сім відсотків боргів американців.

Окрім того, є ще приватні студентські позики на загальну суму в 64,2 мільярда доларів, які видають, приміром, банки. За даними дослідження Федеральної резервної системи (Fed) від червня 2018 року, 42 відсотки американських студентів були змушені брати кредити, щоб сплатити за навчання.

У середньому це від 20 до 25 тисяч доларів на людину. Однак нині ці суми ще більші. Ті, хто почали навчатися у 2016 році, заборгували державі в середньому 37 тисяч 172 долари на особу.

JPEG - 26 кб

Засновник Facebook Марк Цукерберг вивчав у Гарварді інформатику і психологію, але не закінчив навчання. Утім, попри це у 2017-му його визнали почесним доктором.

Водночас у США зростає кількість студентів. Відповідно більше людей беруть кредити на навчання, каже Джон Фенсміт, директор Американської освітньої ради (ACE), яка представляє 1800 університетів США. Таким чином збільшується й загальна сума позик. "Це не є негативним трендом", - вважає Фенсміт.

Восени 2018 року в американських університетах було зареєстровано близько 20 мільйонів студентів. Це майже на п’ять мільйонів більше, ніж восени 2000 року.

Вища освіта важлива як ніколи. До 2020 року близько 65 відсотків усіх вакансій у США вимагатимуть щонайменше бакалаврської освіти, прогнозували автори дослідження Джорджтаунського університету ще 2013 року.

Для Тоні Вінсент рішення вступ до університету було від початку саме собою зрозумілим. "Це - інвестиція в моє майбутнє", - каже вона.

Дуже дороге навчання

Обсяг таких інвестицій у майбутнє зростає, адже навчання дорожчає. Від 1988 року середня ціна вищої освіти у США, яка залежнить від типу коледжу і тривалості навчання, зросла вчетверо. Приміром, чотирирічне навчання в державному коледжі коштує в середньому 20 тисяч доларів, а у приватному - до 50 тисяч.

У середньому кожен випускник і кожна випускниця змушені щомісяця платити 351 долар, аби погасити борги за кредитом на навчання. Часто це триває десятиліттями. При цьому значна частина випускників уже через два роки після початку виплат не можуть далі повертати борги.

Чимало студентів мають великі проблеми з погашенням боргів, констатує викладач фінансів в Університеті Нью-Йорка Константін Яннеліс. За його підрахунками, з 44 мільйонів студентів, які брали позики, понад 10 відсотків не виплачують свої кредити.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

CNN: Манафорт передавав дані про вибори в США українським олігархам CNN: Манафорт передавав дані про вибори в США українським олігархам
США планує надати зброю для України та ввести нові санкції проти Росії США планує надати зброю для України та ввести нові санкції проти Росії
Трамп виводить американські війська із Сирії Трамп виводить американські війська із Сирії