Філарет розповів про суперечки всередині ПЦУ: Порошенко і Епіфаній
Вся Україна

Філарет розповів про суперечки всередині ПЦУ: Порошенко і Епіфаній

Джерело

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет вважає, що предстоятель церкви Епіфаній та Петро Порошенко порушили домовленості щодо розподілу повноважень.

Почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет у середу, 15 травня, заявив на прес-конференції в Києві, що предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній та президент Петро Порошенко порушили домовленості про розподіл повноважень у церкві.

За словами Філарета, згідно з домовленостями, він мав керувати ПЦУ всередині України, а Епіфаній - за кордоном. Тепер же предстоятель ПЦУ не спілкується з почесним патріархом.

"Епіфаній уникає спілкування зі мною. Він зі мною не спілкується. І не дзвонить", - сказав Філарет.

Він також заявив, що якби перед об’єднавчим собором у грудні 2018 роки знав про те, що стануться розбіжності між ним і Епіфанієм, то не висував би його кандидатуру на посаду предстоятеля ПЦУ.

"Якби я знав про те, що трапиться, я б не висував його кандидатуру. Я йому довіряв. Я був впевнений, що він піде прямою дорогою, а не кривою", - заявив Філарет.

При цьому він упевнений, що Вселенський патріарх не забере томос у Православної церкви України.

"Томос відберуть чи не відберуть? Це не від нас залежить. Можуть і відібрати, якщо будуть підстави, а можуть і не відібрати. Томос надається не для того, щоб його відбирати. Не вірю в те, що Вселенський патріарх відбере томос", - сказав Філарет.

Нагадаємо, що раніше він заявляв, що допускає розкол у ПЦУ.

Раніше Філарет розповів, що за часів СРСР був змушений співпрацювати з КДБ, який, за його словами, контролював всю церкву.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Україна вводить санкції: заборонити ввезення російського цементу та фанери Україна вводить санкції: заборонити ввезення російського цементу та фанери
Порошенко підписав закон про забезпечення функціонування української мови як державної Порошенко підписав закон про забезпечення функціонування української мови як державної
Регламентний комітет ВРУ ухвалив рішення щодо проведення інавгурації Зеленського Регламентний комітет ВРУ ухвалив рішення щодо проведення інавгурації Зеленського