Фейкові новини і протестний рух "жовтих жилетів" - дослідження
Європа

Фейкові новини і протестний рух 'жовтих жилетів' - дослідження

Джерело

У середовищі протестного руху "жовтих жилетів" є популярними фейкові новини, виявили дослідники. При цьому активісти більше довіряють російському каналу RT, ніж французьким ЗМІ.

Фейкові новини набрали значного поширення в середовищі протестного руху "жовтих жилетів" у Франції.

Про це йдеться в дослідженні, яке в середу, 13 березня, оприлюднила американська онлайн-платформа Avaaz.

Експерти Avaaz дослідили 100 фальшивих повідомлень, які мали найбільшу аудиторію в таких соціальних мережах, як Facebook, з 1 листопада 2018 року по 6 березня 2019 року. Ці повідомлення інтернет-користувачі загалом переглянули понад 105 мільйонів разів та поділилися ними чотири мільйони разів.

Зокрема, згідно з даними дослідження, майже дев’ять мільйонів переглядів має фотографія начебто демонстрації "жовтих жилетів" на Єлисейських полях у Парижі, у підписі до якої містився заклик до поширення через цензуру Facebook. Як виявили французькі мас-медіа, твердження про цензуру було вигадкою.

Приблизно 3,5 мільйона переглядів у соцмережах, за даними Avaaz, мало фото закривавлених демонстрантів, які начебто були побиті французькими поліцейськими. Як виявили факт-чекери агентства AFP, насправді ці фотографії були зроблені не у Франції, а в Іспанії і на них були сфотографовані прихильники незалежності Каталонії.

Також дослідження виявило, що учасники руху "жовтих жилетів" довіряють російському телеканалу RT значно більше, ніж французьким мас-медіа. У групах активістів відеосюжети з демонстрацій, зроблені російським каналом, переглядалися вдвічі частіше, ніж відео, опубліковані п’ятьма провідними французькими ЗМІ, зокрема Le Monde, Le Figaro та France 24.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Європарламент прийняв резолюцію про відносини між ЄС і Росією Європарламент прийняв резолюцію про відносини між ЄС і Росією
Латвія будує на кордоні з РФ паркан із колючого дроту Латвія будує на кордоні з РФ паркан із колючого дроту
Уряд Фінляндії йде у відставку через провал реформи охорони здоров'я та системи соцзабезпечення Уряд Фінляндії йде у відставку через провал реформи охорони здоров'я та системи соцзабезпечення