В США опублікували звіт про порушення прав в окупованому Криму
Росія

Держдепартамент США опублікував звіт про порушення прав в окупованому Криму

Сергій Боженко

Держдепартамент США опублікував щорічний звіт про дотримання прав людини у світі, окремий розділ якого присвячений ситуації в окупованому Росією Криму.

У середу, 13 березня, Держдепартамент США опублікував щорічний звіт про дотримання прав людини у світі, окремий розділ якого присвячений ситуації в окупованому Росією Криму.

У доповіді наводиться перелік сфер, в яких російська влада порушує права людини.

Після окупації Криму, яка розпочалася у 2014 році, і його незаконного приєднання до РФ "російські спецслужби послідовно зміцнювали в Криму свій контроль і порушували права людини", йдеться в документі.

На території анексованого півострова зафіксовано викрадення, незаконне поміщення до психіатричих лікарень, а також "системна дискримінація кримських татар і етнічних українців".

"У Криму відбуваються зникнення з політичних мотивів; тортури і жорстоке поводження з затриманими для отримання зізнань, щоб покарати осіб, які чинять опір окупації; політично мотивовані арешти; втручання в свободу вираження поглядів, в тому числі преси, зборів і асоціацій", - йдеться в доповіді Державного департаменту США.

У звіті наводяться дані Місії ООН з прав людини в Україні, згідно з якими в 2014-2018 роках у Криму жертвами викрадень стали 42 людини. Серед зниклих 27 українців, дев’ятеро кримських татар, чотири таджика, одна людина російсько-татарського походження і один узбек.

Також, за інформацією МЗС України, 12 жителів Криму, які зникли після анексії, були знайдені мертвими. При цьому російська влада не розслідувала підозрілі смерті і зникнення, і іноді відносили їх до самогубств.

"Російська окупаційна влада не провела належного розслідування випадків смерті та зникнення людей", - підкреслюється в доповіді.

Крім того, в цей період на психіатричне обстеження проти своєї волі були відправлені 17 кримських татар.

Тортурами, незаконними затриманнями і викраденнями людей займалися і "очолювані Росією сили на Донбасі", які також "здійснювали гендерне насильство" і "придушували свободу висловлювання думок".

"Росія перешкоджає проведенню розслідувань ймовірних порушень прав людини на цих територіях", - йдеться в документі.

Згідно з даними доповіді, російська влада Криму посилила переслідування кримських татар і проукраїнських активістів "у відповідь на мирну протидію російській окупації".

У доповіді також зазначено, що діяльність Меджлісу кримських татар залишається під забороною, не дивлячись на рішення Міжнародного суду.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

В РФ перевернулся грузовик 'КамАЗ' который перевозил зенитный ракетно-пушечный комплекс В РФ перевернулся грузовик 'КамАЗ' который перевозил зенитный ракетно-пушечный комплекс
Роль близького оточення Єльцина в сходженні Путіна до влади Роль близького оточення Єльцина в сходженні Путіна до влади
IAAF відмовилася відновлювати членство Всеросійської федерації легкої атлетики IAAF відмовилася відновлювати членство Всеросійської федерації легкої атлетики