Чому «Новий курс» від Тимошенко це приманка для інтелігенції?
Колумністи

Чому «Новий курс» від Тимошенко це приманка для інтелігенції?

Denis Pyatigorets
Опубліковано
19 вересня 2018

Як і обіцяв - пишу лонгрід для тих, кому не больно думати!

JPEG - 145.3 ko

Головною метою «Нового курсу», який презентувала Тимошенко, є залучення нового електорату до ЮВТ, бо електоральний запас в неї замалий для другого туру виборів Президента України. Так декларують придворні політологи ЮВТ та одноіменні нардепи. Її так звані «бойові бабусі» - постійні тусовщиці її мітингів, любителі «пажіть как люді, чтоби нє платіть за камуналку і чтоб пєнсія как в расіі» - ось і весь електорат на сьогодні. І той не такий вже і бетонний. Тому треба нові люди, нова цільова аудиторія – молодь, інтелігенція, бізнесмени.

Потрібно якось залучати їх. Для цього і був написаний «Новий курс».

Але, чи спрацює він? Давайте розбиратися по пунктах.

Якщо цей текст планувався для залучення думаючих людей, то в його основі мали б бути ті речі, які реально виконати майбутньому президенту, та які дійсно сьогодні турбують ту частину суспільства, на яку цей текст розрахований. В результаті ж ми маємо одну велику та глобальну проблему, яка з перших рядків відлякує вищезгаданих думаючих людей. А саме – реалізація «Нового курсу» можлива виключно за умови внесення змін до Конституції України. А це – 300 голосів в Парламенті. А 300 голосів для того, щоб новообраний президент зміг виконати свої передвиборчі обіцянки не отримає жоден з кандидатів в президенти! ЖОДЕН!

Це фактично не реально! Причому я наголошую – це не 300 голосів за «вступ до НАТО», «вступ до ЄС» чи будь-який інший важливий для майбутнього України процес. А це 300 голосів за право «громадських організацій ветувати законопроекти» чи «надання Національній асамблеї (новоствореній структурі) та простим громадянам права законодавчої ініціативи».

Тобто фактично своїм «Новим курсом» Тимошенко каже думаючому виборцю: «Ось в мене програма, яку я буду реалізовувати, якщо ви за мене проголосуєте.

Але вона не дасть жодного результату, бо Парламент мене не підтримає і я можу не паритись з виконанням своїх передвиборчих обіцянок, а просто звинуватити Парламент в саботажі і далі займатися тим, чим хочу, а не тим, чим обіцяла до виборів».

В принципі, це те саме, що обіцяти «бойовим бабусям» знизити ціну на газ. Виконати цю обіцянку не реально, бо висока ціна на газ сьогодні, це наслідки низької ціни на газ часів «Тимошенко-Азарова», коли ці добродії брали кредити компенсували цими грошима «Нафтогазу» різницю в ціні. Але Захід цю лавочку благодійності прикрив. Він не дасть гроші на компенсацію вартості газу. А, якщо гіпотетично Тимошенко переможе і тільки підніме питання зниження ціни на газ (бо Президент не формує ціну на газ і це чергова брехня ЮВТ), то Захід припинить фінансову допомогу та вимагатиме терміново повернути всі борги і Україна швидку перетвориться на Венесуелу з її економічним крахом. Але ж пообіцяти бабусям можна. Хіба вони розбираються в макроекономіці? А от думаючим людям так просто лапшу на вуха не навішаєш.

Але «неможливість виконати передвиборчі обіцянки», це не єдина проблема, через яку думаюча частина електорату не сприйме «Новий курс». Інша проблема цього документу – це його «далекість» від тих проблем, які сьогодні турбують тих самих бізнесменів, інтелігенцію, молодь – тобто людей, на яких «Новий курс» розрахований. Думаєте проректор Луцького ВИШу, гортаючи пропозиції працевлаштування в університетах Польщі, раптово наткнеться на відос з рекламою «Нового курсу» і скаже: «Евріка, нікуди не їду! Незабаром в мене з’явиться безліч можливостей для того, щоб займатися наукою, бо Тимошенко пропонує «Національний стратегічний центр, який формуватиме Національна асамблея самоврядності з визнаних інтелектуалів».
Або студент дивиться на Розєткє відеоогляд нового китайсього флагмана на Андроіді від «OnePlus», прикидає собі «оплату частинами», а тут йому: «в тебе буде право законодавчої ініціативи», і він такий – ну нахєр того китайця, напишу закон, щоб мені видали новий IPhone XS Max.
Або бізнесмен такий сидить і думає, от навіщо платити адвокатам, щоб ті скасували штрафи після перевірки ДФС, коли незабаром буде сформована «Палата честі».

Висновок – «Новий курс» абсолютно не придатний для того, щоб залучити новий електорат для Тимошенко, бо його не турбує те, що написано в цьому документі та він об’єктивно не вірить що цей документ в принципі можна реалізувати. А для базового електорату ЮВТ «Новий курс» несе ще більше шкоди, бо там чітко та простими словами не пояснюється, коли ж вони «смогут пажіть как люді».

Але все це подається в красивій обкладинці. З великою презентацією на манер західних інвестфорумів. Вішаються красиві ярлики типу: «За основу для «Нового курсу України» взято «Новий курс» (New deal) Рузвельта».

Тільки є одна проблема – думаючий електорат здатен зайти в інтернет та почитати, як Рузвельт примусово конфісковував в американців золото в обмін на паперові гроші, які тоді не коштували нічого. Як знищував мільйони голів корів та свиней, спалював десятки тисяч квадратних кілометрів бавовняних полів, щоб зменшити товарну масу та підняти ціну на продукцію сільськогосподарського виробництва. Це були екстраординарні кроки в екстраординарні часи. Порівнювати США 1933-1936 років та Україну зразка 2018 року це як порівнювати кілограм з кілометром. Але ж красиво звучить «за основу взяли курс Рузвельта».

Ось такий він, невдалий «Новий курс». Це, звичайно, не таке фіаско, як зеленочорний Яценюк часів передвиборчої кампанії 2010 року зі своїм «Фронтом змін», але теж грусть-грустная…

Посилання на сторінку автора статті - Denis Pyatigorets

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Інші матеріали автора
Чому «Новий курс» від Тимошенко це приманка для інтелігенції?
Тимошенко VS Порошенко, або як не можна робити під час виборчої кампанії