Через арешт активів Газпрому обмежили кредитування в іноземних банках
Росія

Через арешт активів 'Газпрому' обмежили кредитування в іноземних банках - ЗМІ

Сергій Боженко

Арешт активів російського "Газпрому" у Великій Британії у рамках суперечки з українським "Нафтогазом" обмежує російський концерн в залученні кредитів в іноземних банків.

Арешт активів російського "Газпрому" у Великій Британії у рамках суперечки з українським "Нафтогазом" обмежує російський концерн в залученні кредитів в іноземних банків.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела, знайомі з ситуацією.

Зазначається, що програму кредитування зупинили зокрема через можливість замороження активів - відповідне рішення ухвалив у червні Комерційний суд Лондона.

За словами джерела, після арешту активів в Англії один із банків заморозив кредитну угоду до прояснення ситуації. Банк джерело не назвало.

Як підкреслює ще один співрозмовник агентства, рішення суду, ймовірно, налякало банкірів, які традиційно працюють з "Газпромом" на міжнародному ринку.

У березні російський концерн схвалив залучення в 2018 році двосторонніх і клубних кредитів на суму до 4 мільярдів євро.

"Якщо "Газпром" не знайде рішення для зняття арешту активів, то програму позик на зовнішньому ринку йому навряд чи вдасться виконати в повному обсязі", - заявило джерело.

"Газпром", якому належить профінансувати в поточному році рекордну інвестпрограму в 1,3 трильйона рублів, планував залучити із зовнішнього ринку 417 мільярдів рублів (близько $6,6 мільярда).

У червні заступник голови "Газпрому" Андрій Круглов говорив, що компанія планує виконати програму запозичень, яка на той момент була обрана наполовину, повністю, але допустив її скорочення на тлі зростання експортних доходів", - йдеться у статті.

"У червні перед арештом активів в Лондоні "Газпром" скасував розміщення євробондів у фунтах стерлінгів - угоді завадила складна геополітична ситуація між Москвою і Заходом і загострення відносин з Великою Британією", - повідомив агентству співрозмовник в російському банку.

Два інших джерела серед факторів, які вплинули на угоду, називають загострення судової суперечки з "Нафтогазом".

"У "Газпрома" на осінь були плани на євробонди в євро і японських єнах, вони тепер під питанням. Як варіант, "Газпром" може попросити суд врахувати депозит на суму стокгольмського рішення, і відновити програму запозичень", - вважає інший співрозмовник.

"Якщо сторони будуть підходити до процесу врегулювання формально, тобто чекати апеляції або нового арбітражу, ситуація може підвиснути - і на рік, і на два, і більше", - сказав директор групи з природних ресурсів рейтингового агентства Fitch Дмитро Маринченко.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж присудив виплату "Газпромом""Нафтогазу" штрафу в розмірі 4,7 млрд доларів.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Військова техніка, яка є на озброєнні угруповань бойовиків «ЛНР» і «ДНР» Військова техніка, яка є на озброєнні угруповань бойовиків «ЛНР» і «ДНР»
Константин Боровой: КГБ и международные организации Константин Боровой: КГБ и международные организации
В Росії розбився вертоліт Мі-8: загинуло 18 осіб В Росії розбився вертоліт Мі-8: загинуло 18 осіб