Антидопінгове агентство WADA готує нові санкції проти Росії
Росія

Антидопінгове агентство WADA готує нові санкції проти Росії

Сергій Боженко

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) розчароване тим, що Росія не виконала в строк вимогу щодо допуску фахівців до допінг-проб в Московській антидопінгової лабораторії.

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) розчароване тим, що Росія не виконала в строк вимогу щодо допуску фахівців до допінг-проб в Московській антидопінгової лабораторії.

Про це заявив глава WADA Крейг Ріді, якого цитує офіційний сайт організації.

"Я вкрай розчарований тим, що здача даних Московської антидопінгової лабораторії не була завершена до дати, погодженої у вересні 2018 року. WADA працювала з російською владою для того, щоб укластися в терміни, за ім’я інтересів чистого спорту. Але тепер процес, що був обумовлений виконавчим комітетом WADA у вересні, буде запущений".

Зазначимо, що доступ міжнародних фахівців до допінг-проб до кінця 2018 року був однією з ключових умов відновлення в правах Російського антидопінгового агентства (РУСАДА). Тепер у зв’язку з невиконанням цієї умови російських спортсменів можуть знову відсторонити від участі у міжнародних змаганнях.

Додамо, що Антидопінгове агентство США вже виступило із закликом усунути російських спортсменів.

Нагадаємо, що в 2016 році канадський професор Річард Макларен опублікував доповідь про багаторазові випадки вживання допінгу російськими спортсменами. Його дані в основному ґрунтувалися на свідченнях екс-директора російського "Антидопінгового центру" Григорія Родченкова, який був змушений емігрувати до США. За словами Родченкова, в Росії існувала спеціальна допінгова програма з метою забезпечення високих результатів спортсменів.

На початку минулого року комісія МОК за результатами розслідування допінгового скандалу прийняла рішення призупинити статус Олімпійського комітету Росії.

При цьому чисті російські спортсмени, у пробах яких не був виявлений допінг, змогли виступити в Пхенчхані-2018 під олімпійським прапором.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Лукашенко отказался называть РФ братским государством Лукашенко отказался называть РФ братским государством
МЗС України висловило протест у справі Хізб ут-Тахрір: вимога посилити тиск проти РФ МЗС України висловило протест у справі Хізб ут-Тахрір: вимога посилити тиск проти РФ
Россия отправила в Венесуэлу военные самолеты Россия отправила в Венесуэлу военные самолеты