50 найбагатших росіян втратили за день 12 мільярдів доларів
Росія

50 найбагатших росіян втратили за день 12 мільярдів доларів

Сергій Боженко

Півсотні найбагатших людей Росії через санкції США за один день побіднішали на 12 мільярдів доларів. Найбільше постраждали Олег Дерипаска і Володимир Потанін, які втратили по 1,3 мільярда доларів.

Півсотні найбагатших людей Росії через санкції США за один день побіднішали на 12 мільярдів доларів. Найбільше постраждали Олег Дерипаска і Володимир Потанін, які втратили по 1,3 мільярда доларів.

Сукупні статки 50 російських доларових мільярдерів в понеділок, 9 квітня, зменшилися більш ніж на 12 мільярдів доларів внаслідок обвалу вартості акцій їхніх компаній, повідомило російське видання Forbes. Причиною цього стали нові санкції з боку США, запроваджені 6 квітня. Крім того, впав курс рубля та російський фондовий індекс РТС.

Найбільше постраждав бізнесмен Олег Дерипаска, який посідав 23 місце серед найбагатших росіян. Під американські санкції потрапили холдинг En +, до ради директорів якого він входить, російська алюмінієва компанія "Русал", співвласником якої він є, а також шість пов’язаних з ним компаній. За день акції "Русала" втратили понад половину своєї вартості і керівництво компанії заявило про можливість технічного дефолту щодо ряду кредитних зобов’язань. У вівторок, 10 квітня, акції компанії продовжували дешевшати на біржі в Гонконгу, втративши ще близько п’яти відсотків. Загалом статки Дерипаска зменшились майже на чверть - він втратив 1,3 мільярда доларів.

На таку ж суму побіднішав Володимир Потанін, який є партнером Дерипаски у компанії "Норильский никель". Він не потрапив під санкції, але акції компанії, в якій йому належить 32,9 відсотка, а Дерипасці - 27,8 відсотка, продешевшали протягом дня більш ніж на 16 відсотків. В трійку лідерів за найбільшими втратами увійшов також власник Renova Group Віктор Вексельберг, статки якого скоротилися майже на один мільярд доларів.

Найбагатша людина Росії Володимир Лісін, який хоч і не потрапив до санкційного списку, втратив близько 540 мільйонів доларів. Статки найбільшого акціонера "Северстали" Олексія Мордашова скоротились на 530 мільйонів доларів, співвласник "Новатэк" Леонід Міхельсон втратив близько 800 мільйонів доларів, а сенатор Сулейман Керімов - 840 мільйонів доларів.

6 квітня міністерство фінансів США запровадило санкції проти 24 російських бізнесменів і чиновників, які фігурували в так званій "Кремлівській доповіді". Коментуючи запровадження нових санкцій, міністр фінансів США Стівен Мнучін звинуватив Москву в участі у "злонамірних діях у всьому світі, в тому числі у продовженні окупації Криму та розпалюванні насильства в східній Україні". До переліку, серед інших, потрапили глава "Газпрому" Олексій Міллер, глава МВС РФ Володимир Колокольцев, командувач Росгвардією Віктор Золотов, керівник Роскомнадзору Олександр Жаров та інші.

Подписывайтесь на наши каналы
в Телеграм https://t.me/coolyanews
Твиттере https://twitter.com/coolyanews
и наше сообщество в Гугл+ https://plus.google.com/communities/115502899737654712166

Обвал российского фондового рынка продолжается Обвал российского фондового рынка продолжается
От Рыбки до дефолта: как в России перестали смеяться «искандеры» От Рыбки до дефолта: как в России перестали смеяться «искандеры»
Компания Дерипаски оказалась на грани дефолта из-за санкций США Компания Дерипаски оказалась на грани дефолта из-за санкций США