​Володимир Манько.Кримінальні секрети «Батьківщини»
Статті

​Володимир Манько.Кримінальні секрети «Батьківщини»

Якщо за вашими персональними даними шахраї беруть кредит – це злочин? Злочин.

А якщо знайома чи незнайома особа, користуючись вашими ПІБ, без відома й дозволу «вступає Вас» в партію чи відкриває на ваше ім’я рахунки – це правопорушення? Звісно.

Чому ж тоді партія Юлії Тимошенко вирішила, що перевірка фінансування її партії є тиском, якщо розслідування руху "Чесно" довело: є факт використання партією персональних даних людей поза їх відома та волі. Як дрібні шахраї, але з більш масштабними наслідками.

Як це відбувається в житті і чому те, що роблять в «Батьківщині» протизаконно?

Спочатку створюється база: паспортні дані агітаторів, партійців та членів дільничних виборчих комісій заносяться до Exsel-документу спочатку за регіональним принципом, а потім, відповідно, до загальної «метрики».

Стала партійна практика вносити кошти спонсорів до банку, розбивши їх на частини, з появою антикорупційного перевіряючого органу (НАЗК) та громадських активістів («Чесно»), нарешті дала збій. Опитування й перевірка «партійців», які, як виявилося, з власної кишені, з останніх грошей, з пенсії, ніби то «підтримували» політичного монстра довели: партія, що кричить про реформи й бореться з корупціонерами при владі, продовжує фінансуватися за старими схемами. Зокрема, є база, з якої касиром у банку вбивається на платіжці прізвище громадянина, який ніби то перераховує на рахунок «Батьківщини» три, шість чи вісім тисяч гривень. При цьому, сам «годівник» партії чи «фанат Тимошенко», про свою пожертву - ні сном, ні духом.

Біла й пухнаста лідерка «Батьківщини» фактично сама зізналася у всьому у коментарі "Чесно": «Можливо є історія, коли збираються членські внески обласною парторганізацією, а потім вносяться на рахунок через людей, які погодяться їх внести, тому що не кожен сьогодні погодиться такій крайній опозиційній партії робити внески, тому що люди бояться розправи". Вибачте, але збирати кошти через «партійну касу» й вносити гроші через підставних громадян – це протизаконно.

По факту це може означати, що до офісу приходить дядя з «кешем» (спонсор, благодійник, депутат, кандидат в депутати), який на «розвиток» «опозиційної» партії дає певну суму коштів. Бухгалтер швиденько пакує «кеш» до сумки, бере флешку з базою «партійців» і прямує до банку, де проводить операцію з подрібненням суми на 10-15 платежів і відправкою кожного внеску від Сидорова Сидора Сидоровича чи Іванова Івана Івановича (відповідно да бази). Або ж, відповідно до статусу партії, відповідальна людина з банку заїжджає до партійного офісу на Турівській, отримує і налічку, і флешку з базою персональних даних, і робить внески у безготівковій формі. Все це легко простежити, бо суми, здебільшого, розбиваються порівну, не мають копійок і вносяться в однаковий проміжок часу.

Безготівкова форма і особиста участь у банківській операції на сьогодні - законна форма підтримки (фінансування) політичних партій відповідно до законодавства (стаття 14 ЗУ «Про політичні партії в Україні). І включення недостовірних відомостей в частині отримання грошових та спонсорських внесків на підтримку партій – порушення норми закону . Для «Батьківщини», яка отримала державне фінансування на свою статутну діяльність у ІІІ і IV кварталах 2016 року та на 2017 рік, це може стати причиною відмови у виділенні коштів. А це немало - 29 млн 182,2 тис. грн

Чому НАЗК покриває “Батьківщину”

Стало відомо, що вчора на засідання НАЗК був прийнятий висновок про результати аналізу звіту партії «Батьківщина» про майно й витрати за останній квартал 2016 року. Два члени НАЗК — Руслан Рябошапка та Руслан Радецький, які не побачили злочину в тому, що “Батьківщина”, ймовірно, використала персональні дані громадян для фінансування партії на минулому засіданні, 7 квітня, вчора проголосували також. За словами очевидців обидва члени НАЗК настільки переймаються власною майбутньою політичною кар’єрою, що буквально рухнули «на шпагат» перед нардепами з «Батьківщини», присутніми на засіданні. Висновок вони не підтримали, зауваживши що дане діяння партії не є злочином. А як же спростування та пояснення громадян, які не давали грошей партії Тимошенко, банківські виписки про перерахунки коштів та власне, звіт партії з усіма зазначеними фактами?

«Справедливість де?»
Тепер, «Батьківщині» в суді треба буде довести факт участі у фінансуванні партії тими людьми, хто відкрито заявив протилежне й написав відповідні пояснення. А це звичайні українці, чиї ПІБ, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків та паспортні дані, політична партія використала для махінацій з грошовими внесками.

І тут відсутня помилка і збіг обставин: мова йде не про одиничний випадок «екс-партійця», чиєю скромною персоною скористалися в партії. Мова йде про мільйони гривень, які таким чином потрапляють до партійної каси від «прихильників».

І не йде мова про політичне переслідування, як би цього не хотілося голові партії «Батьківщина». Про нехлюйство керівників місцевого рівня – так. Про зручні, відпрацьовані роками, схеми партійного фінансування – так.

З впевненістю можна сказати, що в Україні кримінальне провадження, предметом розгляду якого стануть дії партії, яка включила до власної звітності персональні дані фізичних осіб, які не давали на це згоди, буде вперше. І буде надзвичайно цікаво, які виправдання знайде політична сила щодо громадян, які чесно зізналися, що «Батьківщина» їх - використала.

P.S.

Раптом що, зайдіть на сайт НАЗК та перевірте себе у звіті партії «Батьківщини». Може бути, що саме Ви «вписані» у спонсори політичної сили і саме на Вас чекають усілякі «приємності». Зокрема, не забувайте, що зроблені кимось за Вас внески на підтримку партії можуть стати причиною для відмови в отриманні субсидії.

Материалы колумнистов - личное мнение автора.Редакция может не разделять мнение автора

Версія для комп’ютера - https://coolyanews.info/%E2%90%8Bvolodimir-man-ko-krimiinal-nii-sekreti-bat-kiivschini.html

Мобільна версія - https://coolyanews.info/amp33590.html

Миф «о могучей советской экономике»: была разруха и все повторяется Миф «о могучей советской экономике»: была разруха и все повторяется
Сергей Фурса. Почему я хочу сказать Валерии Гонтаревой спасибо Сергей Фурса. Почему я хочу сказать Валерии Гонтаревой спасибо
Денис П'ятигорець. Про «погану» владу Денис П'ятигорець. Про «погану» владу